Bolevec ve druhé půli otočil duel proti Lhotě

Plzeňský kraj  - Ani změna trenéra fotbalistům Lhoty nepomohla. Svěřenci trenéra Josefa Humeníka sice v zápase 25. kola nejvyšší krajské soutěže na půdě Bolevce vedli, ale domácí díky gólové smršti v úvodu druhého dějství skóre otočili. Dvěma góly se na výhře podílel kanonýr Pelnář.

15.5.2017

Ilustrační fotoFoto: Vítek Šmahel

Bolevec Lhota 4:2

„Velmi kvalitní utkání, při kterém si diváci přišli na své. První půle byla vyrovnaná my jsme měli dvě šance a hosté také, přičemž jednu proměnili. Zápas se lámal na začátku druhého dějství, kdy se nám podařilo vstřelit tři góly," komentoval zajímavé utkání s druhou Lhotou hrající trenér Bolevce Michal Bublík.

Poločas: 0:1. Branky: 47. a 54. Pelnář, 53. Zítek, 88. Hibler 28. Strejček, 86. Šroubek. Rozhodčí: Lego. ŽK: 1:1. Diváci: 90.

Bolevec: Kalčík Michal Bublík, Šanoba, Šnaider, Humpál, Michal Pelnář (89. Hackr), Štolle, Zítek (82. Jan Sušánka), Hibler, Fryček (85. Greif), Fictum (46. Ficu). Trenér: Michal Bublík.

Lhota: Štefl Adam Král, Heller (82. Záhrobský), Strejček, Zelenka (72. Horník), Hucl (60. Ondřej Král), Šefl (60. Kotrnoch), Šroubek, Kohout, Fiala, Petrželka. Trenér: Josef Humeník.

Vejprnice Petřín 0:3

„Soupeř hrál velmi slušně, ale my jsme podali famózní výkon. Zasloužené vítězství," řekl spokojený trenér Petřína Radek Vodrážka.

Poločas: 0:2. Branky: 6. Bendl, 10. Vohrna, 80. Lisý. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 2:3. Diváci: 90.

Vejprnice: Vavrík Puhlovský, Havránek, Rada, Heindl (76. Kýček), Frémund (68. Robert Křen), Mašek, Davídek (46. Kolář), Daniel Křen (79. Svoboda), Paul, Lhotka (59. Bárta). Trenér: Jiří Šámal.

Petřín Plzeň: Pfleger (83. Hrabačka) Zoubek, Papáček, Bendl (73. Šimáně), Bednář (79. Štefl), Trojovský, Škarda (59. Šulc), Vohrna, Lisý (83. Levý), Hartl, Šmídl. Trenér: Radek Vodrážka.

Luby Rapid 0:2

„Zápas poznamenal vydatný déšť, a tak byl k vidění spíše boj než fotbal. Domácí ale ukázali, že doma hrají velmi dobře, a dost nás potrápili," shrnul další vítězství trenér Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

Poločas: 0:1. Branky: 19. Matějka, 72. Klekner. Rozhodčí: Burda. ŽK: 5:3. Diváci: 110.

Luby: Hromada Křížek, Voráč, Vejskal, Šleis (67. Maňas, 75. Michal Pivoňka), Raišl, Čipera, Kvítek (86. Matěj Pivoňka), Aleš Čížek, Marek Pivoňka, Radek Švec. Trenér: Vladislav Smolík.

Rapid Plzeň: Petr Beke Šindelář, Buček, Hajšman, Šimandl (88. Filipčík), Roman Klekner, Čupalka, Harmady, Žák (90. Fikrle), Daniel Matějka, Gesl (86. Tarhaj). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Svéradice Stříbro 0:2

„Důležité body vzhledem k záchraně. Naše vítězství mohlo být ještě daleko vyšší, ale neproměňovali jsme šance," hodnotil výhru trenér Stříbra Josef Aubrecht.

Poločas: 0:1. Branky: 41. Bůžek, 88. Pleško. Rozhodčí: Homr. ŽK: 0:2. Diváci: 90.

Svéradice: K. Soukup Prokopec (71. Jedlička), Brůha, Jiřinec, Beránek, Vachuška, Krejčík, Heřman, S. Makovec, Benedikt, D. Klas. Trenér: Vlastimil Beránek.

Baník Stříbro: Vaňátko Zaoral, Hřebík, Dyk, Pavlas, Tůma, Pleško, Bůžek (85. Brácha), Kohut (89. Žíla), Ulč, Mráček (46. Blažek). Trenér: Josef Aubrecht.

Nýrsko Rozvadov 1:3

„Povedl se nám první poločas, ve kterém jsme byli jasně lepší. Bohužel se nám zranili další dva hráči a to trochu ovlivnilo průběh druhého dějství, ve kterém nás domácí zatlačili a podařilo se jim vstřelit kontaktní branku. Naštěstí jsme závěr zvládli a přidali nádherný třetí gól," okomentoval zápas na hřišti nováčka kouč Rozvadova Zdeněk Slowik.

Poločas: 0:2. Branky: 82. Antonovics 9. Mráček, 36. Jan Viterna, 89. Landrgott. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Nýrsko: Moravec (46. Timoschenko) Šnour, Výtisk, Tomáš György, Antonovics, Ivo György (80. Pavlík), Kohout, Valenta (73. Kotlan), Lužný, Brož, Rubáš. Trenér: Karel Kalivoda.

Rozvadov: Žipaj Kabourek, Hána (35. Gabčo), Žemlička, Bronec, Šácha, Mráček (80. Landrgott), Jan Viterna (45. Janda), Michal Slowik, Čížek, Skopový. Trenér: Zdeněk Slowik.

Domažlice B Zruč 4:2

„Pomohl nám rychlý gól, díky kterému z nás spadla nervozita. V prvním poločase jsme přidali ještě další góly a zaslouženě vedli. Do druhé půle jsme prostřídali sestavu a utkání si už v klidu pohlídali," uvedl asistent (v zápase proti Zruči hlavní trenér) Antonín Vlček.

Poločas: 4:1. Branky: 5. a 42. Waldmann, 12. Bárta, 24. Javorský 37. a 61. Polák. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 1:2. Diváci: 100.

Domažlice B: Bratanič Kubr, Hojda, Kadlec, Tomáš Korelus, Falout, Bárta, Javorský, Waldmann, Jakub. Korelus, Žák. Trenér: Antonín Vlček.

Zruč: Janča Pechman, Haidlmayer, David Král, Fratnišek Korelus, Polák, Tomáš Jelínek, Pavel, Kepka, Tobrman, Mastný (46. Fryček). Trenér: Petr Řezáč.

Chotíkov Přeštice 2:4

„Zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v tom prvním jsme hráli velmi dobře a vstřelili tři góly, v tom druhém jsme hráli dost špatně a nechali soupeře snížit na rozdíl jedné branky. Naštěstí se nám ale podařilo v závěru přidat čtvrtý gól a zvítězit," řekl vedoucí Přeštic Pavel Bočan.

Poločas: 1:3. Branky: 44. a 75. Vlnař 10. Lambor, 35. Pavlík, 43. Bronislav Buchta (vlastní), 89. Pavel Bešta. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 3:1. Diváci: 55.

Chotíkov: Bejdák Forman, Kluska, David Míka, Kadlec, Bronislav Buchta, Vlnař, Kučera, Voves (84. Hauer), Vojáček, Černý. Trenér: Petr Nykles.

Přeštice: Kašpar Duchek, Krušina, Lecjaks, J. Přibáň (56. Sýkora), Lambor (85. Uzlík), Blahoudek, Turek, Pavlík, T. Přibáň, P. Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Holýšov vs. Rokycany B 7:1

„Začali jsme špatně a inkasovali po rychlém protiútoku. Pak jsme ale vyrovnali a od té doby jsme soupeře přehrávali. Svůj výkon jsme nakonec korunovali sedmi góly," uvedl k demolici posledního celku tabulky kouč Holýšova Karel Míčka.

Rokycany B prohrály osmý zápas v řadě.

Poločas: 4:1. Branky: 20. a 46. Šobr, 19. Majlát, 22. Zavadil, 41. Černohorský, 54. Valachovič, 84. Vnouček 9. Lev. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:0. Diváci: 120.

Holýšov: Řezáč Zavadil (46. S. Staněk), Trhlík (62. Levička), Baxa, Kaas (56. K. Staněk), Dostálík, Černohorský, Majlát, Šobr, Valachovič (71. Vnouček), Zelený (75. Kraus). Trenér: Karel Míčka.

Rokycany B: Wohlmuth (76. Šindelář) Koc, Sefzig (57. Judl), Planeta, Kouřil, Brož, Holek, Škarda, Varga, Jiří Lev, Patrik Pfeifer. Trenér: Michal Veselý.

I. A třída, I. B třída

I. A třída, 25. kolo: Žichovice Chlumčany 2:0 (Šimáček, Chaloupka), Žihle H. Bříza 2:0 (Nový, Masopust), Tlučná Touškov 2:5 (Škoda, Štěpán Kalaš, Hauer, Vrba, Karbusický, Voith), Nepomuk Pačejov 1:0 (Voráček), Křimice Tlumačov 0:1 (Šmirkl), Horažďovice Kralovice 2:4 (Vachuška, Jůda Lavička 4), Košutka Kdyně 1:0 (Straka), Mochtín Mýto 1:2 (Šafránek Švejda, Abrt).

I. B třída, 21. kolo sk. A: Ch. Planá Planá 7:2 (Chval 4, Hanko, Pelán, Vyskočil Lanfranchi 2), Ch. Újezd Meclov 3:3 (PK 5:4, P. Pikl 3 Němec 2, Čižikov), Dl. Újezd H. Týn 7:0 (Pernglan 2, Földeši 2, Houda, L. Gitta, Synek), Č. Kubice Postřekov 1:4 (Stróž Zdráhal, P. Steinberger, Pfeifer, Karlík), Koloveč Bor 2:1 (Duchoň, Hruška Hlaváč), Staňkov Částkov 2:1 (Gust, Vrba Bydžovský), Mrákov Bělá n. R. 2:1 (Stýskal, vlastní Jakub Černý).

Sk. B: Petřín Plzeň B Svat. Hrádek 3:0 (Šimáně 2, Štefl), Štěnovice Sp. Poříčí 3:1 (Krásný, Belan, Grasl Mošna), Žákava St. Plzenec 4:2 (Šimeček 2, Nekola, Huňáček Havlíček, Pata), Dl. Ves Chanovice 1:1 (PK 3:4, Švec Zoubek), Černice Měčín 2:0 (Mastný, Kozák), Přeštice B Chotěšov 2:3 (Švarc, Gruszka Vacek 3), Klatovy B Strážov 2:0 (Skala, Votípka).

Sk. C: Kaznějov Hrádek 10:1 (Polívka 3, Vinkler 2, Vondráček 2, Uher, Antoš, Kopač Tvrz), Mýto B Třemošná 0:1 (P. Dobrý), Nýřany Zbiroh 2:2 (PK 4:5, Folk, Šlégl Brož, Lukeš), Plasy Bukovec 1:3 (Grün Matys, Pitlík, Havelka), Radnice Holoubkov 5:2 (Švajcr 2, Vitouš, Rýdl, vlastní Teplý, Zajíček), Příkosice Vejprnice B 7:1 (Nový 2, Kohout 2, Šefl, Komanec, Pražák Loukota), Raková Malesice 2:3 (Bůcha, Vohár Otýs, Svoboda, Nachtmann). (tit)