Rokycansko - Fotbalový okresní přebor začal kanonádou. Cheznovice řádily po obrátce v Těškově

29.8.2014

Ilustrativní fotoFoto: Deník

Fotbalový okresní přebor mužů nemá vyloženého favorita. Hned úvod ale naznačil ambice některých mužstev!

Dobřív Přívětice 6:1 (1:1). Po pádu z 1. B třídy se pořádající Sokol aklimatizoval 45 minut. Prohrával už v úvodu, kdy se trefil hostující Turek. Reitspies ale vyrovnal a po obrátce si dali hosté vlastní gól. Pak přihlíželi dalším čtyřem trefám ve své síti (Sekyra, Šťastný, Vondrášek a znovu Reitspies).

Hrádek B Strašice 1:4 (1:2). Předzápas krajské 1. B třídy vyzněl pro Spartak. Hosty sice po půlhodině hry rozesmutněl Václav Kočí, ale jště před odchodem do kabin skóre otočili Martin Huttr a Sommer.

Po změně stran se trefil další Huttr (Šimon) a výsledek potvrdil Krákora.

Volduchy B Skomelno 1:3 (0:3). Pouťový souboj se ´unaveným´ domácím nepovedl. Během chvíle (přesněji od 16. do 26. minuty) prohrávali o tři branky po trefách Hály, Haška z pokutového kopu a Tománka. Při penaltě byl navíc vyloučen gólman TJ Brudna. Až v 90. minutě snižoval František Melka.

Raková B Holoubkov 1:2 (1:1). Svěchota junior proměnil jen jednu z mnoha šancí domácích, což ve finále Rakovou B mrzelo. Mleziva před odchodem do kabin vyrovnal a pak si dala rezerva TJ Sokol vlastní gól…

Těškov Cheznovice 1:5 (0:0). Vše podstatné se odehrálo až po obrátce a gólové hody symbolicky odstartoval Hlavička. Muž, kterého Rokycanský deník zvolil Hráčem jara! Napodobili ho navrátilec Mraček a dvakrát Moulis. Až za stavu 0:4 zajásali potichu domácí (čestný úspěch má na svědomí Tůma), ale poslední slovo měl znovu Moulis!

Mirošov Zbiroh B 3:1 (1:1). Hosté jen s jedenácti lidmi a po přestávce přece jen nestačili s dechem. Skóre načal Křižánek a Zbiroh odpověděl Stanislavem Jarošem. Jan Šimonovský s Davidem ovšem rozhodli o tom, že body se nestěhovaly.

Břasy Radnice B 3:2 (1:2). Primalex se po roce vrátil mezi elitu Rokycanska a radoval se ve 29. minutě zásluhou Loukoty. Dva slepené góly Krchova a Tomáše Buchance však rozjásaly příznivce Radnic. V 56. minutě srovnal Šašek a vzápětí se na hřišti objevil záchranný vůz po střetu Soukupa s Němcem. Aktéři nešťastného souboje byli převezeni do nemocnice, takže neviděli, jak v 85. minutě rozhodl domácí Roth.