Předsezonní cíl fotbalistů exdivizních Rokycan byl více než jasný – postoupit zpátky o soutěž výše. Na úvod ale Rokycany nečekal vůbec jednoduchý soupeř. Svěřenci trenéra Roberta Vágnera totiž zajížděli na půdu nevyzpytatelného Chotíkova, který přes krátkou letní přestávku značně obměnil a hlavně omladil hráčský kádr.

V prvním poločase viděla hrstka věrných fanoušků obou celků jedinou branku, o kterou se v 8. minutě utkání postaral rokycanský Matěj Trojanec. Druhý gól přidali hosté až v 57. minutě, kdy se na pravé straně objevil opět zcela osamocený Matěj Trojanec, který si navedl míč doprostřed hřiště a elegantním lobem nedal domácímu brankáři Vojáčkovi sebemenší šanci.

Kdo čekal nějaký závěrečný tlak domácích, musel být pěkně zklamaný. Chotíkov se sice snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale pozorná obrana soupeře ho do vyložených šancí příliš nepouštěla. Naopak, Rokycany hrozily rychlými brejky, které ale ztroskotávaly v jejich samotné závěrečné fázi.

Pět minut před koncem ale hostující defenziva přeci jen udělala jednu chybu, když nechala pohodlně skórovat Martina Lopatu. Za další dvě minuty mohlo být v domácích ochozech ještě veseleji. Vyrovnávací branku ale jeden z domácích borců trestuhodně odmítl. A tak na scénu opět vstoupilo známé fotbalové pravidlo „Nedáš – dostaneš“. Rokycany si totiž zisk tří bodů pojistily v posledních minutách dalšími dvěma brankami.

FC Chotíkov 1932 – FC Rokycany 1:4 (0:1)
Branky: 85. Lopata – 8., 57 a 88. Trojanec, 90+3. Kořínek.
Rozhodčí: Kříž – Šlajs, Lhoták. Žluté karty: 62. Kluska – 60. Trojanec. Diváci: 80.

Chotíkov: Vojáček – Vlk, Zajíček (86. Fakan), Rozboud (75. Schleis), David Míka, Kučera, Končal, Kluska, Tomáš Buchta, Bříza, Matas (70. Lopata). Trenér: Petr Nykles.
Rokycany: Špiroch – Klír (78. Vaščák), Debellis (61. Kořínek), Hereit, Černý, Procházka, Aubrecht (73. Varga), Trojanec, Ječmen, Kopečný, Vileta. Trenér: Robert Vágner.

Ostatní sobotní výsledky 1. kola KPM: Rozvadov – Lhota 1:1 (3:4 na penalty), Vejprnice – Žihle 0:0 (4:5 na penalty), Horní Bříza – Start VD Luby 3:1, Rapid Plzeň – Baník Stříbro 2:1.

Zbývající zápasy 1. kola KPM: Nýrsko – Sušice (NE 15.00), Mýto – FK Tachov (NE 17.00), FK Holýšov – Jiskra Domažlice B (NE 17.00).