Divizní Rokycany absolvovaly generálku s Viktorií Plzeň

Rokycany - Ve středečním podvečeru přivítali divizní muži FC Rokycany v rámci přípravného utkání na trávníku v Husových sadech Juniorku FC Viktorie Plzeň. Viktoriáni (zpravidla do 21 let) zvítězili v poměru 3:1, ale ještě v 67. minutě to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně.

18.4.2014

Ilustrační fotoFoto: Archiv HD

FC Rokycany Juniorka FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:1).

Hráči Viktorie přijeli k zápasu s černými dresy, a tak domácí nastoupili netradičně ve světle modrém. Trenér Aubrecht poslal na trávník hodně omlazenou základní jedenáctku ve složení: Vild Vaníček, Špic, Čihák, Hereit, Černý, Heller, Cibulka, Feiferlík, Krčál a Rusňák.

Po dvaceti minutách vzájemného oťukávání zahrávali hosté roh, ale Mariánusův centr do vápna nikdo z Plzeňanů nezužitkoval. Ve 29. minutě brankář Švihořík poslal dlouhý výkop na levou stranu a našel rozběhnutého Hvězdu. Ten unikl domácímu Feiferlíkovi a Vild střelu z hranice šestnáctky neudržel. Hosté vedli 0:1.

Ve 32. minutě prostrčil Feiferlík míč do brankového území Hellerovi. Ten se dostal do kontaktu s brankářem Švihoříkem a zůstal ležet zraněný na trávníku. O chvíli později ho vystřídal Pavel Aubrecht. Do konce prvního poločasu se diváci nedočkali žádné vážnější brankové šance.

V 50. minutě vyrazil Vild Rumlovu střelu z dálky. O tři minuty později Vaníček fauloval Hrdličku u rohového praporku. Přímého kopu se ujal Mariánus a poslal míč na hlavu nabíhajícímu Pirochovi. Jeho pokus skončil v rukavicích rokycanského brankáře. V 58. minutě se dostal před soupeřovu bránu Černý, ale skončil na zemi. Stihl se zvednout a poslat míč Rusňákovi. Jeho střela z úhlu ale minula bránu a na dorážku nikdo z Rokycanských nedosáhl.

Následovalo dvojí střídání, ze hřiště odešli Černý a Cibulka a místo nich nastoupili Mašek a Dobiáš. Další šanci měli domácí v 62. minutě, kdy Piroch fauloval Dobiáše. Následoval trestný kop Pavla Aubrechta a závar před plzeňskou bránou. Hosté se ubránili a Ruml založil rychlý protiútok. Rokycanští obránci zastavili Glazera až na hranici šestnáctky. V 65. minutě proběhlo dvojí střídání v řadách plzeňské juniorky. O dvě minuty později se domácí Dobiáš krásně uvolnil u rohového praporku a poslal přihrávku Čihákovi do malého vápna. Ten hlavou vyrovnal na 1:1.

Přestože byla hra vcelku vyrovnaná, ujali se v 73. minutě hosté znovu vedení. Mariánus poslal míč zpět nabíhajícímu Hrdličkovi, který prostřelil Vilda na 1:2.

Na druhé straně vybojoval Rusňák míč u rohového praporku a Čihák pálil do těla brankáře Švihoříka. Pokus o dorážku skončil odkopem za brankovou čáru a střílený roh skončil v náručí plzeňského gólmana. Další roh pro domácí vybojoval Pavel Aubrecht a vyrovnávací gól měl na hlavě Procházka. V 80. minutě fauloval Čihák Rumla. Přímý kop z dvaceti metrů Vild v rukavicích neudržel, ale Čihák uklidil míč za brankovou čáru. Po rohovém kopu prodloužil Kule hlavou na Domabyla, a ten nadvakrát překonal Vilda a upravil skóre zápasu na konečných 1:3. V posledních minutách zápasu utekl ještě Vaníčkovi hostující Blazer. Tentokrát se ale Domabyl ke střele po jeho přihrávce nedostal. Na druhé straně zkusil zahrozit střelou z hranice šestnáctky Pavel Aubrecht. Před koncem utkání se ještě blýskl úspěšným zákrokem Vild, když vyrazil střelu Hvězdy a chytil dorážku Kuleho.

V dresu juniorky FC Viktoria se během zápasu představili Švihořík Medveděv, Piroch, Libotovský, Lešek, Hradecký, Domabyl, Mariánus, Šíša, Hvězda, Lukeš, Ruml, Blazer, Kule a Hrdlička.

Zítra: o mistrovské body kopou Rokycany od 17 hodin proti SK Benešov! Hosté jsou na špici skupiny A.

18.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.