Utkání se sice hrálo v sobotu dopoledne, ale podmínky pro fotbal byly naprosto ideální. Slunečné počasí a ryzí bezvětří, které v Plzni panovalo, totiž slibovalo divákům atraktivní podívanou.

A atraktivní fotbal se na Slovanech rozhodně hrál již od úvodního hvizdu. Už po jedenácti vteřinách se totiž ke střeleckému pokusu dostal petřínský Vohrna, jeho projektil ze střední vzdálenosti ale Marka Žipaje v brance pohraničního výběru neohrozil. Ve 3. minutě si první příležitost vypracovali také hosté, když dlouhý míč gólmana propadl až k Markovi Skopovému - ten se ale své šance zalekl a tváří v tvář domácímu brankáři včas ani nevystřelil.

Začátek duelu namlsané fanoušky obou celků rozhodně nenudil. Hrál se útočný fotbal a hra se přelévala ze strany na stranu. V 5. minutě vystrašil domácí obecenstvo hlavičkující snajpr Lukáš Čížek. S jeho nebezpečným pokusem si ale strážce domácí svatyně poradil. O chvíli později si pěknou šanci po rohovém kopu vypracovali také Petřínští. Hlavička forwarda domácích ale mířila jen těsně vedle pravé šibenice.

Ve 30. minutě se mohlo skóre zajímavého klání měnit poprvé. Domácí útočník Marek Vohrna pelášil z úhlu sám na branku, rozvadovský brankář byl ale na místě.

Ve zbytku prvního dějství tempo hry trochu opadlo. Oba týmy daly před kombinační hrou přednost nakopávaným míčů a moc šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí jen střelecký pokus Václava Lisého, jehož zakončení z hranice šestnáctky chyběly jen centimetry. I přes velké množství šancí, zejména v úvodu přitažlivého souboje, diváci gól neviděli, a tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas začal stejně jako ten úvodní a první vážnější příležitost na sebe nenechala dlouho čekat. Po centru z pravé strany se k solidnímu zakončení hlavou dostal rozvadovský Horáček, brankář Příhoda byl ale pozorný a jeho pokus vytěsnil nad břevno.

V 53. minutě předvedli domácí rychlý protiútok, který faulem utnul rozvadovský Jan Viterna. Sudí Homr neváhal a nařídil pokutový kop. Petřínští se ještě dožadovali pro faulujícího Viternu červené karty, ale hlavní arbitr parádní bitvy potrestal vytáhlého hráče Rozvadova pouze kartou žlutou. Tak i tak, penalta pro Petřín. Míč si na značku pokutového kopu postavil Lukáš Zoubek a s klidem sobě vlastním nabídnutou výhodu střelou doprostřed branky využil – 1:0.

Po hodině hry se skóre zápasu měnilo podruhé. Střídající Brudna vstřelil branku, ale míč prolétl skrz děravou síť ven. Následovaly zdlouhavé dohady, jestli se jednalo o gól nebo ne. Rozhodčí ale nakonec po konzultaci se svým kolegou na lajně branku uznal – 2:0.

V 71. minutě udělal obrovskou chybu hostující brankář Žipaj, který svým nepovedeným výkopem namazal dotírajícímu Škardovi, pro kterého nebyl problém dopravit míč do opuštěné svatyně – 3:0.

Marek Žipaj byl v hlavní roli i o dvě minuty později. Tentokrát se ale blýskl, když zneškodnil střelu domácího záložníka z hranice velkého vápna a odmítl tak čtvrtý gól lídra soutěže.

S Rozvadovem rychlé branky Petřína viditelně otřásly a domácí si zbytek zápasu v klidu pohlídali. Petřín tak zvítězil v osmnáctém duelu sezony a bez problémů kráčí za vysněným návratem mezi divizní smetánku.

Ohlasy trenérů:

Radek Vodrážka (Petřín): První poločas jsme odehráli špatně. Řekl bych, že hosté měli více vyložených šancí. Ve druhé půli jsme přeskupili řady a zlepšili se. Klíčovým momentem byl náš rychlý brejk a následná penalta, kterou jsme proměnili. Pak už jsme si to pohlídali.

Zdeněk Slowik (Rozvadov): Do prvního gólu soupeře jsme hráli celkem dobře. V úvodu utkání jsme tam měli dvě tutovky, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Kdyby tam spadla alespoň jedna šance, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Rozhodla 53. minuta a pokutový kop pro domácí, pak už byl Petřín lepším týmem.

SK Petřín Plzeň – TJ Rozvadov 3:0 (0:0)

Branky: 53. Zoubek z penalty, 60. Brudna, 71. Škarda. Rozhodčí: Homr – Volf, Ruda. ŽK: 1:2. Diváci: 100.

Petřín Plzeň: Příhoda – Zoubek, Papáček, Bendl (66. Trojovský), Bednář, Levý, Škarda, Vohrna (79. Šimáně), Motl (84. Šmídl), Lisý, Hartl (46. Brudna). Trenér: Radek Vodrážka.

Rozvadov: Žipaj – Skopový (59. Janda), Bronec, Hána (67. Landrgott), Gabčo, Mráček, Viterna, Čížek, Kabourek, Horáček, Šácha. Trenér: Zdeněk Slowik.

Další zápasy krajského přeboru

Holýšov – Svéradice 3:1

„Velice důležité vítězství. Vyhráli jsme zaslouženě a myslím si, že jsme mohli přidat daleko více branek. Šance jsme na to měli," okomentoval souboj vedoucí Holýšova Petr Třeštík.

Poločas: 2:0. Branky: 2. Majlát, 23. Zavadil, 55. Brůha vlastní – 67. Vachuška. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:0. Diváci: 115.

Holýšov: Řezáč – Zavadil (88. Dostálík), Trhlík (68. Levička), Baxa (60. Šobr), Kaas, Černohorský, Majlát, Valachovič, Staněk (68. Kraus), Jeniš (46. Hrádek), Zelený. Trenér: Karel Míčka.

Svéradice: Soukup – Prokopec, Sova, Brůha, Jiřinec, Beránek (84. Károly), Krejčík (59. Vachuška), Heřman, M. Klas, S. Makovec, Kába. Trenér: Vlastimil Beránek.

Vejprnice – Bolevec 4:3

„Myslím si, že jsme byli fotbalovějším týmem, bohužel soupeř nás v první půli potrestal ze tří brejků, které vyřešil báječně. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady a povedlo se nám skóre otočit," uvedl trenér Vejprnic Jiří Šámal.

Poločas: 1:3. Branky: 31. a 58. Kolář, 54. Mašek, 70. Paul – 12. aa 14. Pelnář, 41. Humpál. Rozhodčí: Vocelka. ŽK: 4:6. ČK: 89. Šnaider (Bolevec). Diváci: 100.

Vejprnice: Vavrík – Bárta, Havránek, Rada, Kýček (71. Heindl), Frémund (66. Kristl), Mašek, Svoboda, Kolář (83. Puhlovský), Paul, Lhotka. Trenér: Jiří Šámal.

Bolevec: Körner – Bublík, Zítek (60. Fryček), Greif (28. Hibler), Šnaider, Humpál, Šanoba, Pelnář (81. Hackr), Štolle, Sušánka, Fictum. Trenér: Michal Bublík.

Luby – Stříbro 4:1

„Pomohl nám rychlý gól a prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem. Soupeř pak ale vyrovnal hru a dost nás trápil. Nevěděli jsme si rady s Lukášem Pleškem, který režíroval hru soupeře a byl jejím klíčovým hráčem. Naštěstí se nám v závěru podařilo vstřelit dvě branky a zvítězit," hodnotil utkání s nováčkem lubský lodivod Vladislav Smolík.

Poločas: 2:1. Branky: 4. Nešpor, 20. Raišl, 77. Voráč z penalty, 86. Cole – 45. Kohut. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 4:4. ČK: 90. Ulč (Stříbro). Diváci: 150.

Luby: Kalaš (24. Hromada) – Voráč, Sýkora, Vejskal, Nešpor, Cole, Raišl (62. Kvítek), Švátora (83. Šleis), Koželuh, Švec, Křížek. Trenér: Vladislav Smolík.

Baník Stříbro: Vaňátko – Zaoral (72. Mikulovský), Ulč, Hřebík, Pavlas, Eliáš (46. Korynta), Dyk, Pleško, Tůma, Bůžek, Kohut. Trenér: Josef Aubrecht.

Rapid Plzeň – Zruč 1:0

„Myslím, že jsme byli o trošku lepší než Zruč, ale opět tomu chyběly góly. Hrát na 1:0 je nesmírně psychicky náročné, ale tři body se počítají," komentoval hlavní trenér plzeňského Rapidu Jaromír Mysliveček.

Poločas: 1:0. Branka: 33. Čupalka. Rozhodčí: Bureš. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Nový, Buček, Hajšman, Davídek (67. Šimandl), Klekner, Čupalka, Harmady, Žák (87. Pretzelmayer), Matějka (90. Janoch). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Zruč: Klik – D. Král, Polák, Jelínek (46. Přibyl), Pavel, Hucl (83. Kazda), Kepka (30. F. Korelus), Fryček, Mašek, Tobrman, Blecha (46. Karpíšek). Trenér: Petr Řezáč.

Nýrsko – Lhota 1:1

„Přijel velmi kvalitní tým, ale my jsme se mu dokázali herně vyrovnat. Hosté se po krásné brance dostali do vedení, ale my jsme dokázali do konce utkání vyrovnat. Zasloužená remíza," řekl k napínavému souboji kouč Nýrska Karel Kalivoda.

PK: 3:5. Poločas: 0:1. Branky: 67. Šnour – 28. Černý. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 1:1. Diváci: 170.

Nýrsko: Moravec – Valenta, Bastl, Šnour, Antonovics (87. Kotlan), Rubáš (90. Škvarenina), Ivo György (60. Výtisk), Tomáš György, Lužný, Kalivoda, Brož. Trenér: Karel Kalivoda.

Lhota: Šteffel – Ondřej Král, Adam Král, Heller (85. Záhrobský), Zelenka, Černý, Šefl (79. Horník), Nový, Šroubek, Kohout (90. Strejček), Fiala (43. Petrželka). Trenér: Jaroslav Kluska.

Chotíkov - Jiskra Domažlice B 2:1

„Po sérii porážek jsme změnili tréninky, přípravu na zápas i rozvičku před samotným utkáním. Zkoušeli jsme všechno možné. Nakonec se nám to vyplatilo, i když vyhrál spíš šťastnější tým," shrnul duel kouč Chotíkova Petr Nykles.

Poločas: 1:0. Branky: 39. Tomáš Buchta, 86. Vlnař – 65. Javorský z penalty. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Chotíkov: Bejdák – Pechler, Kluska, Forman, Zajíček (25. Kadlec), Bronislav Buchta (90. Černý), Tomáš Buchta, Martin Míka (71. Rozboud), David Míka, Matas (83. Voves), Kučera, Šulan (80. Vlnař). Trenér: Petr Nykles.

Domažlice B: Bratanič – Falout (88. Vlček), Javorský, Sova, Kadlec (46. Major), Kubr, Hojda, Waldmann, T. Korelus, J. Korelus, Lešek. Trenér: Martin Steinbrücker.

Rokycany B - Přeštice 0:6

Fotbalisté Rokycan se i nadále trápí a od sestupu do nižší soutěže je zachrání pouze ryzí zázrak. Rokycany tentokrát doma nestačily na výběr Přeštic 0:6. Pohodlnou výhru hostů řídil hattrickem Patrik Lambor.

Poločas: 0:3. Branky: 2., 56. a 75. Lambor, 4. a 44. Bešta, 68. Turek. Rozhodčí: Petrželka. ŽK: 2:0. Diváci: 90.

Rokycany B: Wohlmuth – Řapek, Sefzig, Varga, Koc, Mourek (61. Vašíček), Ječmen (20. Pfeifer), Kouřil (58. Huňáček), Lev, Šafář, Kořínek. Trenéři: Peter Horváth, Michal Veselý.

Přeštice: Schimmer – Duchek, Uzlík, Krušina, Jan Přibáň, Zdeněk (26. Baranec), Lambor, Blahoudek, Turek, Sýkora, Pavel Bešta. Trenér: Václav Uzlík.