Kralovice oplatily Čechii podzimní porážku

Příkosice - Kralovičtí potvrdili roli favorita. Deklasovali Čechii 5:1. V posledním kole čeká na Příkosické zápas pravdy proti rezervě Slavoje.

10.6.2015

Ilustrační fotoFoto: Deník

Hrající trenér Tomáš Pražák byl nucen při předposledním zápase soutěžního ročníku 2014/2015 sáhnout hluboko do řad záložního týmu. Přesto měl v Kralovicích na střídačce k dispozici jen dva náhradníky. Příkosičtí se museli obejít bez Komance, který si před týdnem na Plasích obnovil zranění kolene, bez zraněného Radka Majdla i bez dvou plzeňských posil Jandoše a Votípky, kteří se účastnili se svými svěřenci fotbalového turnaje mládeže v Německu. Přes tento handicap odolávalo mužstvo papírově silnějšímu soupeři do 37. minuty.

TJ Sokol Kralovice TJ Čechie Příkosice 5:1 (2:0)

Hráči se na kralovickém trávníku vinou tropického vedra cítili jako kočka na rozpálené střeše. Trenér Pražák zvolil pro Příkosice netradiční způsob hry defenzivní taktiku. Od prvních minut se hrálo více méně jen na jednu bránu, ale obranný val modrobílých jištěný Vaníkem v bráně odolával až do 37. minuty. Během této doby si domácí vypracovali bezpočet slibných brankových šancí, ale míč jakoby nechtěl skončit v příkosické síti. Ve 25. minutě zahrozili poprvé hosté. Vaník vyhodil míč Kohoutovi, ten přihrál na volného Goszu. Domácí brankář Bodurka vyběhl , ale Gosza ho přehodit nedokázal. Při protiútoku vyplaval před Vaníkem Lavička, ale příkosický brankář mu v malém vápně sebral míč z nohy. Přestože Vaník předváděl jeden famózní zákrok za druhým, ve 37. minutě kapituloval. Pavel Koča poslal hlavou zblízka míč těsně k tyči a domácí vedli 1:0.

Koča podruhé

Dřív, než se hosté vzpamatovali z obdržené branky zaváhal Kravařík a jeho špatné přihrávky se zmocnil Koča, který během dvou minut překonal Vaníka podruhé.

V poločasové přestávce se sice nad Kralovicemi přehnala malá dešťová přeháňka, ale po ní bylo horko na trávníku ještě větší. Příkosičtí zaspali začátek a umožnili Kočovi, aby se ve 46. minutě radoval z hattricku.

Ve 47. minutě Vaník po rohovém kopu zneškodnil střelu Lavičky a domácí, vědomi si svého náskoku, zvolnili. V 50. minutě trefil Běhounek loktem Kravaříka do obličeje. Volného přímého kopu se ujal Kohout, ale brankář Bodurka měl míč pod kontrolou.

O tři minuty později po Pražákově dlouhém autu mohl skóroval zblízka Krajdl, ale štěstí stálo při Bodurkovi, který míč dokázal zalehnout. V 61. minutě po dalším autovém vhazování od rohového praporku vyběhl kralovický gólman z brány a Krajdl měl před sebou odkrytou svatyni. Jenže hlavní sudí Reiprich odpískal domnělý faul na brankáře. V 59. minutě musel ze hry Šefl, jehož limitovalo nedoléčené zranění. Na jeho post nastoupil Zikmund. Také domácí poprvé střídali, Mareš přepustil místo Dušičkovi. V 63. minutě se prosadil Koča střelou z dálky počtvrté a o chvíli později ho kralovický trenér nahradil Růžkem. V 70. minutě zapomněla příkosická obrana hlídat Řenče. Vaník vyběhl, ale Řenč mu nasadil housle a Kralovice vedly 5:0.

Kravařík snižuje

Příkosičtí se ani přes tento propastný náskok nevzdali a bojovali do posledních vteřin zápasu. Jejich snahu zúročil v 80. minutě Kravařík, který po rohovém kopu zblízka dorazil míč do kralovické sítě. V 85. minutě poslal Pražák na trávník Šmída místo vyčerpaného Jelínka. V 88. minutě ještě Krajdlova střela lízla spojnici břevna a tyče a pak už sudí Reiprich ukončil zápas za stavu 5:1 pro domácí.

Hráče Čechie čeká v posledním kole zápas pravdy. V sobotu hostí od 17 hodin na domácím trávníku rezervní tým Slavoje Mýto a věří, že jim třináctka v datu přinese štěstí v podobě bodů potřebných k udržení 1. B třídy.

Sestava Příkosic: Vaník Gosza, Kohout, Lukeš, Benda, Pražák, Čada, Krajdl, Šefl (59. Zikmund), Kravařík, Jelínek (85. Šmíd).

10.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ford Fiesta.
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

MIKULÁŠ ZDENĚK První potomek maminky Lenky a tatínka Karla se narodil 16. srpna v 0:32 hodin na Gynekologicko - porodnické klinice v Plzni na Lochotíně. Malý Mikuláš vážil 3510 gramů, měřil 49 cm. Pohlaví miminka znali rodiče dopředu.
5

Koukáme na svět (19. srpna)

Ve Strašicích zmizela Škoda Octavia za sto tisíc korun

Strašice – Včera v půl sedmé ráno přijali policisté oznámení o krádeži vozidla tovární značky Škoda Octavia.

Seveřané potrápili Rokycany

Rokycany – Fotbalisté FC nezaváhali ani ve druhém kole krajského přeboru proti Horní Bříze. Seveřané však kousali.

Po čtyřhře mužů se v Alejích představí rodinné páry

Rokycany – Tenisový turnaj ve čtyřhře neregistrovaných hráčů se neuskutečnil v původně plánovaném červencovém termínu. Kvůli nepřízni počasí musel být posunut, ale účast to negativně nepoznamenalo.