Mladíci Volduch potrápili Hrádek. Jen hodinu

HÁCLAV HAVRÁNEKRokycansko – Okresní přebor dorostenců v kopané začal dvěma zápasy. Třetí duel úvodního kola Raková–Slavoj Mýto je na pořadu dnes od 17.30 hodin!

3.9.2010

Petr Švah (ve žlutém). Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

VÁCLAV HAVRÁNEK
Strašice–Příkosice 4:1 (1:1) – Spartak vedl zásluhou Piguly, ale před odchodem do kabin srovnával Kreidl. Po změně stran Volák a dvakrát Beluško zařídili hladkou výhru domácích.
FK Volduchy– TJ Hrádek 2:5 (1:2) - premiéru domácích mladíků okořenila slavná hřebenářská pouť. Mladé družstvo FK vstoupilo do souboje se zkušenějším protivníkem zakřiknutě. Především bez komunikace a s nedostatečným pohybem. Proto si hosté vypracovali v úvodních minutách mírnou územní převahu, ze které však nic nevytěžili. Naopak na druhé straně mohl v 11. minutě rozjásat domácí diváky Brych, ovšem na malém vápně neuspěl. Nejprve napálil míč do gólmana, poté vůbec netrefil zcela odkrytou branku. V 16. minutě se objevila ve středu obrany FK veliká mezera, které Hrádek využil stoprocentně. Útočník Řepka po kličce brankáři Fousovi zamířil neomylně do prázdné branky a poslal Hrádek do vedení.
Ve 23. minutě kopali hosté trestný kop skoro z poloviny hřiště. Stopeři FK na velkém vápně centrovaný míč podběhli a nechali za sebou zcela volného Řepku. Ten opět pokořil Fouse a bylo to už 0:2! Odpověď Volduch však byla blesková. Ve 24. minutě přiťukl Bůcha míč Janečkovi, a ten rovnou z prvního dotyku krásným obloučkem z 25 metrů přehodil do horního růžku gólmana Hrádku. Volduchy se otřepaly a hru minimálně vyrovnaly. Ve 44. minutě běželi dokonce tři domácí hráči na jednoho obránce protivníka. Černý však místo přihrávky zvolil střelu z úhlu, kterou brankář hostů bez problémů vykopl.
Druhá půle začala velkým náporem Volduch. Hrádek byl uzamčen na několik minut na vlastní polovině a ve 46. minutě se mohlo měnit skóre. Hřebenáři přečíslili hrádecké zadáky v jejich vlastním vápně, do zakončení se dostal J. Černý a rozvlnil síť branky Hrádku. Vyrovnání však zabránil zvednutý praporek pomezního. Vyrovnání se tedy Volduchy dočkaly až v 62. minutě. To byl ve vápně sražen Černý a nařízený pokutový kop pak s přehledem proměnil František Melka na 2:2! Voldušští v tu chvíli byli na koni a ve vzduchu viselo otočení výsledku. Nápor však ukončila hrubka Fouse před vlastním vápnem v 71. minutě, kdy mu propadl pod nohou dlouhý nákop Hrádku. Atakující Řepka neměl problém poslat TJ opět do vedení! Pohroma to však nebyla poslední. V 73. minutě si po rohovém kopu počínala obrana FK velmi nedůrazně a výsledkem po závaru byl další míč v síti Volduch z kopačky kapitána Kasla. Poslední hřebíček do rakve pak přišel v 90. minutě. Trestný kop Kasla se zatřepetal v šibenici branky FK a výsledek tak dostal definitivní podobu
Sestava FK Volduchy: Fous - Černý V., Straka L., Melka F., Fišer - Hejsek, Janeček, Brych, Melka V. - Hošek, Černý J. + Bůcha, Brotánek, Danko, Veverka, Šišpela.

3.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Padesátiletý řidič nadýchal u Tění bezmála dvě promile

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Okresní tandem zazářil v přeboru

Rokycansko – Druhé kolo krajského přeboru mužů v kopané vyšlo oběma našim zástupcům na podtrženou jedničku.

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.