FC Rokycany–Přeštice 2:1 (1:0) – se značně prořídlým kádrem (bez Schveinerta, Javůrka, Jíchy, Procházky a Rýdla) vyrukovali naši zástupci na oslabeného protivníka. Od úvodního hvizdu sudího Kratochvíla na tom byl FC lépe. Dvakrát se v koncovce neprosadil Scheinherr, stejně tak si počínal Hereit a ve 13. minutě Tobrmanova střela lízala tyč.

Přeštický brankář se vyznamenal i při pokusu Červeného a jeho protějšek mezi rokycanskými tyčemi musel vytáhnout výtečný zákrok až ve 22. minutě. Vzápětí se naši vyslanci dočkali. Míč putoval od Mračka přes Scheinherra ke Kozlerovi, a ten trefil z patnácti metrů šibenici. Hned po rozehrání hlavičkoval mimo Pytlík a rovněž před odchodem do kabin měly Rokycany výraznou převahu. Scheinherr, Mraček nebo Kozler však pojistku náskoku odmítli.

Po změně stran tlak FC neustával. Střelu Kozlera vytěsnil gólman, ze spolupráce Tobrmana a Mračka rezultoval roh a po trestném kopu střídajícího Křišťana se jen zablýskalo. Protivník se spolehl na individuální průniky, při nichž se Vild překvapit nenechal.

V 70. minutě ovšem Přeštičtí udeřili Duchkem po situaci, zavánějící ofsajdem. Stav 1:1 se naštěstí stal pobídkou pro Rokycany. Přibil s Pytlíkem vysunuli Mračka, který se uvolnil na hranici šestnáctky a ranou k tyči nedal gólmanovi šanci. Tečkou za střetnutím byla Scheinherrova dělovka, s níž si poradil ochránce svatyně.

Výhra Rokycan byla zasloužená, ale s ohledem na průběh měla být výraznější.

Tým FC nastupoval ve složení: Vild, Červený, Čihák, Brož, Marek Jedlička, Mraček, Tobrman, Kozler, Scheinherr, Hereit (střídali Křišťan a Přibil).

O víkendu: v sobotu od 18 hodin Rokycany bojují o celkové páté místo s Kolovčí. Protivník z Chodska suverénně kraluje 1. A třídě.