Mýto - Rezerva Slavoje se potýká především s tragickou koncovkou. Patrné to bylo i při dohrávce na stadionu Dynama ZČE Plzeň

26.9.2014

Ilustrativní fotoFoto: Deník

Nováček krajské 1. B třídy v kopané z Mýta je po pěti kolech bez bodů!

Slavoj Mýto B Sokol Radnice 1:2 (1:0). Hosté figurovali před výkopem na předposlední pozici se dvěma body. Hned na začátku David Veselý fauloval Esterku a s trestným kopem Jíchy si poradil Matouš. Vzápětí centroval z pravé strany Vild a na malém vápně zblokoval Valenta střelu domácího Vaňátka.

Hosté se mohli dostat do vedení ve 12. minutě. Pokus Esterky skončil na břevně a dorážku Rýdla zneškodnil Matouš. V polovině prvního poločasu si počínal nedovoleně Draský, ale zadáci Radnic trestný kop Vaňátka odvrátili.

Skóre se měnilo až ve 36. minutě, a to k radosti stovky domácích fanoušků. Melich zahrál v nouzi míč do autu, Vild našel volného Jakuba Sloupa a jeho střela skončila pod břevnem branky Spěváčka 1:0!

Hned po rozehrání druhého poločasu mohl zvýšit Pereira vedení Slavoje. Trefil však jen Spěváčka. K dorážce se nedostal Vaňátko, který byl faulován Spurným a trestný kop Davida Hatiny skončil vysoko nad břevnem. A platilo nedáš-dostaneš! Po rohovém kopu Esterky hlavičkoval v brankovém území volný Valenta a srovnal na 1:1. V 62. minutě zahrál David Veselý míč na roh a po centru Poláčka trefil Rýdl tyč Matoušovy svatyně. Deset minut před koncem zápasu centroval Vonásek a dorážku Jakuba Sloupa vyrazil Spěváček na roh.

Rozuzlení zápasu přišlo v 85. Po autu Fencla skončil centr Draského od brankové čáry k údivu všech diváků za zády Matouše. Podle průběhu zápasu by byla spravedlivá remíza, ale nestalo se tak a tři body pomohly Radnicím. Zde jsou obě sestavy:

TJ Slavoj Mýto B: Matouš, David Hatina (69. Pavel Bejček), Ulrich, David Veselý (K),Vild, Vonásek, Fišer, Jakub Sloup, Pereira (55. Barczik), Chmelík (70. Kalčic), Vaňátko (80. Lupáč). Trenér Hatina Miroslav.

TJ Sokol Radnice: Spěváček, Melich (46. Poláček), Valenta, Spurný, Draský, Habr (70. Fencl), Esterka (80. Paleček), Jícha. Martin Veselý, Rýdl, Loukota (89. Jonák). Připraveni: Richter, Ježek.

Trenér Svoboda Petr, vedoucí Fuksa David.

Rozhodčí Krauz, asistovali Nesvadba a Sitarčík. Žluté karty 4:4, bez vyloučení a 97 diváků.

Dynamo ZČE Plzeň B Slavoj Mýto B 4:0 (1:0). Ve středu večer se dohrávalo třetí kolo a nováček po slibné první půli znovu prohrál. Inkasoval po obrátce třikrát během deseti minut a zůstal přikován u dna s pasivním poměrem branek 2:13!