Příkosičtí jsou na domácí trávě stoprocentní

Příkosice - V nedělním duelu Čechie přehrála Sokol Radnice 3:1. V sobotu odpoledne vyráží do Kaznějova, pro diváky je k dispozici autobus.

10.9.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník

Nedělní odpoledne sice hrozilo bouřkou. Mraky se ale nakonec stočily jinam, a tak duelu Příkosic s Radnicemi nic nestálo v cestě. Příkosickým se zatím daří víc na domácím trávníku. V okresním derby si poradily přesvědčivě s dalším z okresních soupeřů.

TJ Čechie Příkosice TJ Sokol Radnice 3:1 (3:0)

První akce sice patřila hostům, ale neškodná střela z dálky skončila v rukavicích brankáře Vaníka. Už ve třetí minutě se domácí ujali vedení. Kravařík vrátil míč od zadní tyče zpět do hřiště, trefil při tom do kolene nabíhajícího Nového a míč skončil v síti gólmana Spěváčka. O pět minut později se zapsal do listiny střelců Jandoš, který přehodil radnického gólmana a bylo to 2:0.

Vaníkovi zvonila tyč

V 10. minutě se Vaník jen ohlédnul za míčem, který změnil na poslední chvíli směr a orazítkoval tyč jeho svatyně. K dorážce ale obrana radnické útočníky už nepustil. Ve 28. minutě zkusil prostřelit Vaníka z dálky Paleček. Ve 32. minutě vyndal hlavní sudí Burda žluté napomenutí pro hostujícího Habra, který vztekle zakopl míč po odpískaném ofsajdu. Ve 38. minutě si po Jandošově akci srazili Radničtí míč do vlastní brány a bylo to 3:0! Minutu před koncem první části hry potrestal Burda domácího Lukeše za faul na Fencla. Po volném přímém kopu ještě Radničtí zahrávali rohový kop a třikrát se pokusili o dorážku, ale modrobílou obranou hráz neprostřelili. Do šaten se odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vlétly oba týmy zhurta a hra znatelně přitvrdila. Sudí Burda málem nemusel karty a notýsek ani schovávat do kapsičky. Ve 48. minutě hosté snížili Palečkem na 3:1. A pak už se místo fotbalu hrálo spíše ragby. Ve 49. minutě dostal žluté napomenutí Paleček a o deset minut později se nedovoleným zákrokem provinil Gosza. V 70. minutě napomínal Burda po vzájemné strkanici Komance a Melichara. O minutu později dostal Habr druhou žlutou a tedy i červenou a musel předčasně do sprchy. V 79. minutě ho napodobil domácí Komanec, který dostal také druhou žlutou po souboji s Veselým. Do sprchy ale musel i radnický Janata. Za urážku arbitra obdržel rovnou červenou kartu!. Přestože se dohrávalo s nižším počtem hráčů, skóre zápasu se už neměnilo. Domácí si tedy připsali cenné tři body za druhou domácí výhru.

Další zápas je čeká v sobotu 13. září, kdy vyráží k zápasu do Kaznějova. Na tento zápas bude pro hráče i fanoušky Čechie vypraven autobus. Odjezd je v 15.00 od hřiště v Příkosicích, další zájemce pak nabere v Rokycanech.

Sestava Příkosic: Vaník Gosza, Lukeš (46. Benetka), Nový (63. Jelínek), Pražák, Komanec, Čada, Jandoš (85. Majdl), Šefl, Vlček, Kravařík( 70. Kasal)