Radnice - Ve šlágru fotbalového okresního přeboru se lídr doma nadřel s houževnatým Spartakem.

29.4.2011

Ilustrační fotografie.Foto: P.Šilar

Souboj vedoucích týmů okresního přeboru v kopané přilákal sedmdesát diváků. Část radnických fanoušků dala přednost výletu do nedalekých Přívětic k derby OS.

Radnice–Strašice 3:2 (2:2) – zápas začali domácí aktivně a přesnou kombinací se dostávali na dostřel branky hostů. Ve čtvrté minutě rozjásal publikum Tomáš Buchanec, který se prosadil po přihrávce Krchova. Spartak dokázal rychle odpovědět a v deváté minutě vyrovnal střelou z hranice šestnáctky veterán Ineman. Radost Spartaku netrvala dlouho. Ve dvanácté minutě po výborné přihrávce Loukoty skóroval Krchov a Radnice byly na koni.

Strašice mohly rychle odpovědět, ale pronikajícího útočníka zastavil sporným zákrokem brankář Chaloupka. Píšťalka sudího Veselého zůstala němá. Hosté pokračovali ve snaze o vyrovnání a po hrubé chybě stopera Krchova musel předvést výborný zákrok Chaloupka. Na druhé straně mohl navýšit náskok Buchanec, ale šanci tentokrát neproměnil. Spartak se dočkal ve 32. minutě. Po jedné z velice nebezpečných standardních situací hlavičkoval přesně kapitán Červenka. Těsně před koncem poločasu mohli jít Radničtí potřetí do vedení. Hostující brankář výborně zakročil po střele Krchova.

Po přestávce oba týmy začaly o poznání opatrněji než v první půli a ani jeden z nich nechtěl udělat v takto důležitém utkání chybu, která by znamenala rozdílový gól. S postupem času byla patrná mírná územní převaha domácích, ze které vyplynulo několik střel ze střední vzdálenosti a slibná příležitost pro střídajícího Pavla Mašteru. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a nebezpečné standardní situace. Největší šanci měli po rohovém kopu, ale Chaloupka byl na svém místě.

Ke konci zápasu přišla nepříjemná situace, kdy se po střetu s obráncem nepříjemně zranil Radek Štych a hřiště opouštěl ve voze záchranné služby. Věřme, že zranění nebude příliš vážné a brzy se tento výtečný hráč vrátí na fotbalové trávníky. Když už zápas směřoval k remízovému konci, nacentroval míč do vápna Víťa Krchov. Valenta jako správný kapitán rozhodl přesnou hlavičkou k tyči o důležitých třech bodech a večírek mohl začít !
Sestava Radnic: Chaloupka-V. Krchov, J. Spurný, Valenta, Rataj, Loukota, Esterka (P. Maštera), V. Spurný, Kočka, Buchanec (Richter), M. Krchov.

29.4.2011

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Okresní tandem zazářil v přeboru

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.