Radničtí v poháru vystřízlivěli

Radnice - Mužstvo TJ Sokol se potkalo s důvěrně známým protivníkem z Plzně severu

22.2.2016

Ilustrativní fotoAutor: Deník

Fotbalisté TJ Sokol Radnice absolvovali náročnou herní prověrku při první kole Poháru PKFS. Soutěž už opustili.

Radnice Kralovice 0:6 (0:4). V areálu Senca Doubravka měl první šanci Habr, který v šesté minutě těsně minul branku. Soupeř udeřil o chvíli později po rychlé akci 0:1. V 15. minutě si Radničtí vypracovali velmi dobré střelecké příležitosti,ale soupeř se štěstím odvrátil míč na roh. Borci Sokola drželi s účastníkem 1. A třídy krok a Fencl parádní ranou mířil těsně vedle tyče. Trest přišel v podobě dvou slepených branek seveřanů a po půlhodině hry už to bylo 0:4! Korigovat nepříznivý stav mohl Habr, jenže v ideální pozici hlavičkoval příliš vysoko.

Ve druhé půli zahrozily až v 66. minutě Radnice. Rýdlův pokus však brankář zneškodnil. V 73. minutě Kralovice po rychlé akci do odkryté obrany Sokola zvýšili na 5:0 a o sedm minut později zvonila tyč radnické svatyně. Přesto tým 1. B třídy ještě jednou inkasoval, a to po dělovce pod břevno v závěru zápasu.

„Kralovice byly maximálně produktivní a dokázaly využít našich okének v defenzivě, kdy jsme pozdě přistupovali k protihráčům. My jsme předvedli v útočné fázi slušný výkon, ale neumíme proměnit vypracované brankové příležitosti," glosoval trenér Petr Svoboda.

Sestava Radnic: Kőrner, Rýdl, Melich, Valenta, Krč M., Janata, Fencl, Spurný, Paleček, Turek, Habr.

Střídali Spěváček, Richter, Kőrner J. a Krč D.

22.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jak vidí Němci Čechy: Čerpají unijní peníze, uprchlíky nechtějí

Češi a jejich země nejsou v německém tisku hojným tématem. Kromě sportovních rubrik Česká republika zaujme německá média výjimečně. O Češích pozorný německý čtenář novin ví jen to, že nechtějí přijímat uprchlíky – v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich ministr financí Andrej Babiš je miliardář, který stojí ve střetu zájmů kvůli čerpání dotací pro své firmy, jež by měl zároveň jako ministr kontrolovat.

V pondělí vyjde zářijová Kultura

Plzeň, Rokycany – V pondělí 29. srpna bude součástí Plzeňského a Rokycanského deníku měsíčník Kultura. Přinese kompletní přehled společenských a kulturních akcí, které se v září odehrají na Plzeňsku a Rokycansku.

Dáma, která štěpí Evropu

Spasitelka Evropy, jediná osobnost, jež má sílu a schopnost zvládnout problémy počínaje řeckou krizí přes Putinovy ukrajinské avantýry po nápor běženců? Či naopak hrobařka starého kontinentu, která nás vydala napospas islamistům a dovršuje zkázu západní civilizace? Názory na německou kancléřku Angelu Merkelovou, dnes zřejmě nejvlivnější ženu světa, štěpí i českou společnost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.