Příkosičtí přivítali na svém trávníku beznadějně poslední Dýšinu a zdálo se, že utkání bude jednoznačnou záležitostí pořádajícího oddílu. Příkosice totiž třikrát za sebou vyhrály a poskočily na čtvrté místo průběžného pořadí. Jenže pro domácí začaly problémy už před výkopem. Kvůli zranění vypadli ze sestavy hned tři zkušení hráči – stoper Běle, záložník Pešek a útočník Martin Novák.

Utkání začalo mírnou převahou domácích borců, ale fotbal se hraje na góly a ten jako první vstřelili hned v desáté minutě hosté, když se trefili přesně k pravé tyči domácí svatyně. Čechie rychle odpověděla po schrumáži před dýšinskou brankou, kdy se chytře prosadil Míla Vlček a srovnal stav na 1:1.
Klíčový moment celého střetnutí se zrodil ve 28. minutě. Příkosický stoper Zdeněk Svoboda nechtěně, leč nedovoleně, zastavil útočníka hostů a byl vyloučen. A aby toho nebylo málo, následující trestný kop Dýšinští proměnili a ujali se vedení.

Paradoxem ovšem bylo, že nepříznivý stav a oslabení domácí fotbalisty nastartovalo k vynikajícímu obratu. I přesto, že jich na hřišti bylo o jednoho méně, stali se lepším celkem a soupeři už na trávníku nic nedovolili. Tomáš Pražák ještě zahodil výhodu pokutového kopu, ale poté už se prosadil Vlasta Nový, jehož trestný kop z poloviny hřiště prošel až do sítě. Tři body a čtvrtý korálek na šňůrce vítězství pak nasadil střídající kustod, sekretář a správce v jedné osobě – Václav Moulis, když si naběhl do vápna na Nového centr a nádherně se hlavou trefil přímo do šibenice – 3 : 2.

„Máme dost úzký kádr, takže absence tří hráčů byla pro nás dost nepříjemná, ale utkání jsme nakonec zvládli. Paradoxně jsme začali hrát až v deseti, ale zase je to zkušenost pro příště, že zápas jde otočit i v oslabení. Kluci hráli dobře, nerad někoho jmenuji, ale dneska musím, protože výkon obou stoperů Martina Kravaříka a Vlasty Nového byl excelentní,“ komentoval napínavé střetnutí trenér Čechie Příkosice Radek Vodrážka.