Plasy - Zbiroh 1:2

O góly vítězů se postarali Simandl a Laibl. Na sever Plzeňska jeli mladíci po dvou smolných domácích porážkách s odhodláním získat tři body a symbolicky je darovat k narozeninám trenérovi. Zdeněk Simandl slavil v tento den 40. narozeniny.

Do zápasu Zbiroh vstoupil velmi dobře. Hned ve druhé minutě se do vápna probil Laibl, ale jeho střela skončila těsně vedle. V 5. minutě zahrával z pravé strany rohový kop Simandl. Na míč si naskočil Kugler, ale jeho hlavička skončila nad břevnem. Ve 38. minutě se na výlet vydal stoper Slezák, narazil si s Bystřickým a vypálil vedle levé tyče.

Začátek druhé půle byl z obou stran opatrný a hrálo se většinou ve středu hřiště. V 57. minutě mohli hosté skórovat, ale přímý kop Kuglera orazítkoval břevno a skončil v autu. Gólu se Zbirožáci dočkali po 25 minutách druhého poločasu. Laibl našel centrem z pravé strany Simandla, ten si nejprve položil dva domácí obránce a střelou k pravé tyči podél vybíhajícího brankáře skóroval.

O druhý úspěch se za dalších osm minut postaral Laibl, který pronikl z pravé strany do pokutového území a prostřelil vše co stálo v cestě míčem do sítě. Pět minut před koncem domácí snížili, ale vyrovnat jim naši vyslanci nedovolili.

Sestava vítězů: Svěchota, Slezák, Kugler, Keller, Švehla, Rada, Laibl, Dubček, Kotva Bystřický, Simandl. Střídali Smitka a Anděl. Připraveni byli Bukvic a Toman.

Zbiroh - Stříbro 2:4 (2:3)

Góly za domácí Bystřický a Kugler.Soupeř přijel pouze s jedenácti hráči, ale jeho vizitka čtyř vítězství a pouhých čtyř obdržených gólů hovořila jasnou řečí. Začátek zápasu domácím absolutně nevyšel. Během pěti minut po hrubých chybách prohrávali 0:2.

V 17. minutě byl ve vápně sražen Smitka a Bystřický snižoval. Ve 22. minutě srovnal parádní střelou z trestného kopu kapitán Kugler a hned se mladíkům TJ Město lépe dýchalo. Pouze hostující trenér to neunesl a z jeho úst létaly nadávky všeho druhu. Pět minut před poločasem šli hosté znovu do vedení, když trestný kop neudržel brankář Svěchota a dobíhající útočník uklidil míč hlavou do branky.

Ve druhém poločase byli Zbirožští aktivnější, ale co je to platné. Fotbal se hraje na góly a ty domácí nevstřelili. Největší šance ke skórování měli Simandl a Bystřický. V závěru zápasu ještě jednou inkasovali po nedomluvě brankáře se stoperem. Hrubé chyby hosté stoprocentně využili a navíc citelně chyběl omluvený Sklenář.

Raková - Zbiroh 3:6 (1:2)

Góly hostů: V. Bystřický a Rada dvakrát, Simandl a Kugler po jednom. V neděli dopoledne sehráli mladíci TJ Město Zbiroh další zápas krajské soutěže. Za soupeřem do Rakové jeli tentokrát autobusem společně s žáky, kteří cestovali do Volduch.

Zápas pro hosty začal nešťastně. Hned v úvodních minutách chybovali v rozehrávce a soupeř trestal – 1:0. Po několika minutách pronikal do pokutového území útočník domácích, kterého zastavil pouze za cenu faulu brankář Svěchota. Nařízenou penaltu se mu podařilo zlikvidovat! Ještě před poločasem se Zbirohu podařilo výsledek otočit. Nejprve se hlavou trefil Rada a po něm krásnou střelou Bystřický.

Ve druhé půli se nejprve opět hlavou trefil Rada. Potom se domácím podařilo nepříznivý stav korigovat, ale další góly Bystřického, Kuglera a Simandla zajistily TJ Městu vedení 2:6. Raková v závěru snížila na konečných 3:6.

Sestava Zbiroha: Svěchota, Kotva, Dubček, Švehla, Anděl, Rada, Kugler, Laibl, Simandl, Smitka, Bystřický. Střídali Keller a Toman.

V tabulce nováček ze Zbiroha poskočil na 9. místo a nyní ho čeká v domácím prostředí Rapid Plzeň (neděle od 10.15 hodin).