Holýšov – Rokycany 2:0 (0:0)První poločas zápasu příliš šancí nepřinesl. Centr Kohouta ze šesté minuty zblokovali zadáci a v 9. minutě ohrozil branku domácích Brož. Střela mířila nad břevno. Do stejných míst putovala i hlavička Scheinherra ve 12. minutě. Ojedinělé útočné akce Holýšova obránci FC úspěšně likvidovali. Co prošlo, to pochytal Vild (13. nebo 26. minuta). Slibnější šanci promarnil ve 35. minutě holýšovský Tlustý, když se dostal do šestnáctky a míč mu utekl. Na opačné straně zahodili příležitosti Schveinert i Scheinherr, jejichž pokusy se mezi tyče nevešly.

Druhý poločas byl pro fanoušky přece jen záživnější. V 51. minutě poslal Jeniš přesnou přihrávku na Majláta, ale ten mířil vedle branky gólmana Villda. O minutu později se k ráně dostal Tlustý a prudkou střelou prověřil Villdovu obratnost. Vzápětí se holýšovští příznivci radovali. červenat s museli zadáci i gólman FC, kteří nechali Procházkovi dost času k tomu, aby zacílil přesně – 1:0! Selhala zejména komunikace mezi Vildem a Jíchou, takže soupeř byl na koni. Rokycany zvedly hlavu až kolem pětašedesáté minuty, kdy brož vypálil z velké dálky a v 66. minutě Procházka hlavičkoval těsně nad domácí bránu.

V 67. minutě mohl zvýšit Tlustý, když obešel několik rokycanských obránců a poslal přesný centr na Lukáše. Ten hlavičkoval vedle levé tyče. Ke konci se Rokycany snažily vyrovnat. V 82. minutě mohl skórovat Šťastný, ale jeho tečovaná střela v síti neskončila. O čtyři minuty později byla domácí branka opět v ohrožení, když přímý kop zahrával kapitán Papáček. Mířil opět příliš vysoko. V 88. minutě ještě ohrozil Jančovu bránu Rýdl.

Vítězství Holýšova se podařilo zpečetit dvěma střídajícím dorostencům. K míči se v polovině hřiště dostal Majer, vyměnil si ho s Vrbou a přesnou ranou rozvlnil v devadesáté minutě síť podruhé.

Rokycany tak zatím nenaplňují předsezónní prognózy a v sobotu 1. září se pokusí o první výhru. V Husových sadech přivítají od sedmnácti hodin trápící se SK ZČE Plzeň.