FC Rokycany B–Křimice 1:2 (1:1) – barážová premiéra nováčka 1. B třídy se zkušeným protivníkem začala v Hrádku lépe pro ´domácí´. Rokycany dvacet minut bušily na křimická vrátka a jejich aktivita byla korunována vedoucí brankou. Po trestném kopu tečoval míč k tyči Drahoňovský. Za pět minut bylo vyrovnáno a podle fanoušků, sedících na úrovni šestnáctky FC, se jednalo o jasný ofsajd.

Branku ovšem klatovští arbitři uznali a atmosféra na trávníku i v ochozech zhoustla. Krájet by se dala především ve druhé půli, kdy sympatie hlavního sudího byly viditelně na straně Křimic. Nařídil diskutabilní pokutový kop, které hosté neproměnili a vrcholný hvizd si schoval na 88. minutu. Malou domů zadáků FC viděl snad jen hlavní arbitr Hájek a po nepřímém volném kopu soupeř rozvlnil síť podruhé.

Odchod trojice ve žlutém se neobešel bez emocí a pořadatelé měli co dělat, aby zabránili fyzickému kontaktu.

„Nemám klukům co vytknout. Byli důstojným partnerem a obrázek o řízení zápasu si udělal každý ze tří stovek příznivců,“ poznamenal trenér Miroslav Jedlička.

FC Rokycany B: Mudra, Petr Sloup, Klír, Korelus, Světlík, Jakub Sloup, Vaščák, Kozler, Fiala, Brož a Drahoňovský. Odveta je pořadu zítra od 17 hodin.