Rokycany B oplatily Čechii podzimní porážku

Příkosice - Přestože byli hosté z Rokycan značně limitování počtem nepřítomných hráčů, dokázali obrátit výsledek ve svůj prospěch a nakonec si z příkosického trávníku odvezli cenné tři body. Čechii nebylo nic platné, že v derby krajského přeboru měla po většinu zápasu herní převahu. Štěstí stálo při soupeři.

28.5.2014

OSLAVU SVÝCH 95. NAROZENIN si Jarmila Ikhamlová užívala. S chutí si se svou dcerou Jarmilou (vedle), místostarostkou Rokycan (uprostřed), starostou města a matrikářkou připila na své zdraví.Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Čechie Příkosice FC Rokycany B 1:3 (1:2)

Trenér hostů Hudeček musel řešit akutní nedostatek hráčů. A postavil se k problému čelem. Nastoupil sám do základní jedenáctky a odehrál více než 60 minut. Na střídačce měla rokycanská rezerva jen Pavla Černého (ročník 1964!) a o poločasové přestávce přibyl do zápisu i na lavičku Matěj Spěváček.

Domácí začali útočně a v prvních dvaceti minutách měli na trávníku převahu. První velkou šanci měli ve 13. minutě po Pražákově dlouhém autu. Ten prodloužil Lisý hlavou za sebe a nabíhající Kohout zkusil dorážku o zem. Míč ale sebral Wohlmuth. V 16. minutě dostal domácí kapitán Komanec žlutou kartu za faul na Blechu. O minutu později mohla Čechie inkasovat. Blecha poslal míč přes obranu, ale Vaník vytěsnil Kořínka z optimálního úhlu. Díky tomu vystřelený míč přeběhl podél odkryté brány a minul vzdálenější tyč.

Skóre otevřel Lisý

O chvíli později se utrhl po křídle Kohout,. Od rohového praporku prostrčil přihrávku nabíhajícímu Lisému, a ten z dálky umístil přesnou střelu k tyči. Domácí vedli 1:0.

Jenže po vstřelené brance domácí polevili. Ve 20. minutě musel Jedlička zachraňovat odkopem na roh. Nakonec Rokycanští kopali od praporku třikrát za sebou. Poslední střílený centr vyboxoval Vaník do pole a při protiútoku se mohl prosadit Spěváček.

Ve 27. minutě napálil Komanec z voleje míč z hranice šestnáctky a trefil tyč. A pak domácí hráče opustilo štěstí úplně.