Cenné tři body dovezla záloha FC Rokycany z prestižního souboje krajské 1. A třídy ve Spáleném Poříčí.
Spálené Poříčí-FC Rokycany B 0:1 (0:1). Na jihu Plzeňska se podle internetových stránek soupeře představil dosud nejkvalitnější protivník! A protože domácí se přizpůsobili, byl z toho fotbal s visačkou kvality!
První půlhodinu ale fanoušci vyloženou příležitost neviděli. Spálenopoříčští zahrozili pouze dvěma nepříliš nebezpečnými pokusy ze střední vzdálenosti a hosté nedotáhli do úspěšného konce několik nadějných rychlých kombinací. Ve 30. minutě vyrazil Vaidiš jedovatý přízemní pokus z trestného kopu, ovšem vzápětí domácí hloupě přišli o míč a Rokycany je bleskově ztrestaly. „Akce začala výbornou obrannou činností Tobrmana na vlastní polovině. Následovalo vysunutí Sponera, který přízemním centrem našel před brankou Abrta, a ten z otočky poslal míč do branky," přiblížil rozhodující moment utkání trenér Pavel Hudeček.

Ve 41. minutě rozehrál rohový kop V. Fiala, jenže v nepřehledné situaci Davídek dva blokující obránce FC neprostřelil. Fotbalovější hosté i tak zaslouženě šli do kabin s těsným náskokem.
Po přestávce začaly Rokycany B příliš profesorsky kontrolovat výsledek. protivník přidal na bojovnosti a výsledkem byl jeho tlak. Ve finální se však Spálené Poříčí prosadit nedokázalo. Ve 49. minutě se po ose Jirka, V. Fiala, Hofman dostal do sóla Šefl, jenže včas vyběhnuvšího brankáře Wohlmutha nepřekonal. Naši vyslanci se spoléhali na brejky, ovšem zakončení bylo podle trenéra tragikomické. V 58. minutě postupoval sám na Vaidiše útočník FC a brankář nebezpečí zažehnal.

Po hodině hry zblokovali hosté střelecký pokus Hofmana. Odražený míč napálil zpět na branku V. Fiala, ale jen orazítkoval na malém vápně stojícího spoluhráče Čermáka. V 64. minutě zastavil akci Rokycan v poslední chvíli nedovoleně žlutým zákrokem Brudna a následný přímý kop vytěsnil Vaidiš do pravé tyče. V 69. minutě netrefil vyrovnání technickou ranou z patnácti metrů Hofman, mýlil se o patnáct centimetrů. V 73. minutě kryl Vaidiš přízemní technickou střelu z osmnácti metrů. V 80. minutě hlavičkovaly Rokycany po standardní situaci jen těsně vedle pravé tyčky Vaidišovy svatyně. Z protiútoku nevyužil tutovku Šefl. Krásný centr V. Fialy poslal volejem pravou nohou z devíti metrů příliš vysoko. V 87. minutě odcentroval po Fialově autovém vhazování Šefl, ale odraženou nabídku otiskl zblízka Kuneš do bránícího hráče. V 89. minutě hosté opět nepotrestali hru soupeře na totální riziko. Vaidiš sólo Abrta z poloviny hřiště zneškodnil. Maximální výkon domácích tedy na vyspělého soupeře nestačil. Spokojení diváci přes porážku neuvěřitelně ocenili houževnaté představení Spáleného Poříčí!
FC B: Wohlmuth, Procházka, Hlavsa, Klír, Jícha, Blecha, Tobrman, Vrba (58. Šíša), Sponer ( 62. Kroc), Abrt, Kořínek (75. Drahoňovský). (in, vh)