Rokycany hřejí bronzové medaile

Rokycany - Dvojnásobným skalpem vítěze krajského přeboru se pyšní fotbalisté FC Rokycany. Zdolali v obou dramatických měřeních sil Senco Doubravka.

1.7.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

FC Rokycany–Senco 1:0 – hosté posadili na lavičku zkušené borce Vaigla a Smíška. Hned v páté minutě zahrozil Fiala a Míčka byl na místě. Na opačné straně vzápětí zahodil obrovskou šanci Šimr. Postupoval sám na Vilda, ovšem mířil mimo. oboustranně atraktivní fotbal pokračoval. Pokus doubraveckého Švece se mezi tyče nevešel a stejně si počínal Jiří Scheinherr. První napomenutí se týkala právě Scheinherra a hostujícího Pondělíka (jinak sudí z Domažlicka rozdal čtrnáct žlutých jednu červenou).

Hosté z předměstí Plzně působili v poli fotbalověji. Rokycany na to reagovaly bojovností. Fiala těsně minul branku, napodobil ho Kučera a neprosadili ho Tobrman s Korelusem a po šanci Jedličky nedorazil míč za záda bezmocného gólmana Korelus. Ani Senco nezahálelo a Šimr to zkoušel vedle tyče. ve 41. minutě vytáhl fantastický zákrok Vild proti Pondělíkově trestném kopu.

Úvod druhé půle patřil Doubravce, ale její tlak lze označit za platonický. Zahrozili Šimr, Varga a na druhé straně stadionu se o změnu skóre snažili Kučera, Tobrman nebo Aubrecht. od 70. minuty měly navrch Rokycany. Gólman Míčka udělal hrubou chybu jže osamocený Kučera ho nepřekonal. Rozhodující moment se zrodil v 74. minutě.

Další zaváhání obrany Senca řešil Novák nedovoleným zákrokem na Kučera a byla z toho penalta. Soupeř včetně trenéra Kovácse si počínal jako smyslů zbavený, ovšem marně. Kučera dělovkou k pravé tyči nedal Mičkovi šanci. Zvýraznit těsný náskok mohli Jedlička nebo Scheinherr a v 86. minutě ujely nervy hostujícímu Pondělíkovi. Za doslova bláznivý faul mu vynadal i lodivod Senca.

Po šestiminutovém prodloužení se tým FC radoval ze tří bodů. Připravil třetí prohru Doubravce (dvakrát v soutěži plus jednou v zimním turnaji) a potvrdil vynikající třetí pozici za Sencem a Chrástem.