KAREL LUKEŠ, VÁCL. HAVRÁNEK
Stříbro – Start jarní části krajského přeboru vyšel fotbalistům FC Rokycany dokonale. Po bezbrankovém poločase zvítězili ve Stříbře vysoko 5:0.
Úvodní hodina přitom takovému výsledku vůbec nenasvědčovala. Po úvodním vzájemném oťukávání se hosté dostali do první slibné šance v sedmé minutě. Střílenou přihrávku Kubíka se snažil efektně patou usměrnit mezi tyče Aubrecht, ale míč minul tyč o několik centimetrů. Z dlouhého výkopu mohl těžit Florus, ovšem rokycanský gólman Vild včas vyběhl a nebezpečí zažehnal. Ve 12. minutě prokázal dobré čtení hry nováček mezi tyčemi Baníku Benda, když včas vyběhl a mimo vápno hlavičkoval míč do bezpečí před nastartovaným Aubrechtem. Pohledné kombinaci Jareše, Hřebíka a Horáčka v 18. minutě chybělo jen jedno, gólové zakončení. Ve 29. minutě opět zasahoval stříbrský Benda, když nebezpečnou střelu Šíši vyrazil a před dobíhajícím Aubrechtem včas odkopl Šaman. Na druhé straně mohl skórovat Horáček, ale tísněn obráncem Rokycan mířil jen do gólmana. V závěru prvního poločasu ještě Benda odvracel střelu Scheinherra z přímého kopu alespoň na roh. Na opačné straně hledal Hudec Horáčka, který však nedokázal hlavou míč patřičně usměrnit.

Druhý poločas začal opět opatrně, ale postupně se do příležitostí začali dostávat více hosté. V 57. minutě hasil po rychlé akci po lajně na poslední chvíli Zaoral. Co to ovšem bylo platné, když o tři minuty později hloupě ztratili jeho spoluhráči míč ve středu hřiště a nabídnutou šanci využil Šíša – 0:1. V 69. minutě přidali hosté pojistku, když domácím obráncům utekl Kubík a také se nemýlil - 0:2. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, domácím došly síly i zřejmě chuť. V 77. minutě to bylo již o tři branky. Benda sice stihl včas vyběhnout proti rozběhnutému Aubrechtovi, míč však přes něj nedokopl a rokycanský útočník měl před sebou prázdnou branku, což také využil – 0:3. To už byli stříbrští hráči zralí na ručník. V 79. minutě špatnou hlavičkou nabídl Šaman další možnost Šíšovi. Tentokrát však rokycanský hráč mířil nad branku Baníku. Co se nepovedlo jemu, dotáhl do brankové podoby jeho spoluhráč Martin Scheinherr, když do prázdné branky zakončoval další Šíšův průnik na 0:4. Tento stav neunesl domácí kapitán Šaman a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Přesilovku Rokycany využily dokonale, když se po pouhé minutě na hřišti prosadil střídající Sponer a zaokrouhlil skóre na konečných 0:5.

Přesvědčivá výhra FC je tou nejkrásnější pozvánkou na sobotní derby. V Husových sadech se FC střetne s příkosickou Čechií od 15 hodin a pro hosty to bude jarní premiéra. Duel s Vejprnicemi odložili na středu 30. března!