FC Rokycany–Přeštice 4:0 (3:0) – po těsné výhře nad Bolevcem (1:0) se opět borci z Husových sadů stěhovat nemuseli. Přivítali soupeře z jihu Plzeňska. „Přeštice jsou hodně ambiciózní mužstvo a před zahájením soutěže asi nejvíce posilovaly, Přišel Pata z Rapidu Plzeň, Fürbacher a Daněk z Města Touškova,“ uvedl lodivod FC Pavel Aubrecht.

Vlastní střetnutí bylo poměrně vyrovnané, ale pro Rokycany hovořilo aktivnější a důraznější pojetí v obou pokutových územích. Během prvních pětačtyřiceti minut FC skóroval třikrát, a to rozhodlo! „Druhý poločas už tak pohledný nebyl. Ze strany Přeštic tam byla sympatická snaha o otočení výsledku, ale my jsme si utkání již pohlídali a v závěru přidali čtvrtou branku,“ dodal trenér Rokycan.

Jak šly branky:
1:0, Pavel Jícha - po vyhraném osobním souboji se prosadil ve velkém vápně a střela z úhlu našla cíl.
2:0, Martin Scheinherr - David Kubík vrátil zpět před branku centrovaný míč a autor branky pravou nohou zavěsil!
3:0, David Kubík - křížnou střelou našel prostor pod nohama brankáře Daňka.
4:0, Filip Procházka - chytré obstřelení z hranice šestnáctky po centru Černého.
Na výši byla tentokrát i trojice sudích v čele s Jiřím Houdkem.

V sobotu: pozítří, 16.října,se Rokycany přesunou na hřiště plzeňského Rapidu. Tým z Lopatárny na tom není nejlépe a FC cestuje v nevděčné pozici favorita.