Schveinert nedal penaltu a Zbiroh remizoval

Zbiroh – Fotbalisté Města Zbiroha si zkomplikovali cestu za záchranou v krajské 1. A třídě.

10.6.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Břenek

Město Zbiroh–Keramika Chlumčany 3:3 (2:3). Za domácí dvakrát skóroval Marchal a jednou Schveinert.
V zápase hráli domácí o zachování teoretické naděje na udržení. Konečná remíza jim tuto naději pořádně vzdálila.

Úvod přitom Zbirohu vyšel skvěle. Hned ve 3. minutě se trefil z velké dálky Marchal. Hosté srovnali ve 20. minutě po nedomluvě v obraně TJ Město. O pět minut později po další chybě (nepovedený odkop) už Chlumčany vedly. A když po půlhodině hry po rychlé akci z pravé strany zvýšili jižané na 1:3, zdálo se být rozhodnuto. Našim zástupcům se podařilo deset minut před poločasem snížit po střele Schveinerta, kterou si na brankové čáře srazili hostující obránci do vlastní svatyně. Těsně před poločasem Zbirožští ustáli tlak hostů, při kterém měli v rychlém sledu tři možnosti ke skórování.
Navíc v úvodu druhého dějství zlikvidoval Wohlmuth samostatný únik hostujícího hráče. V 63. minutě měl na druhé straně stejnou možnost Vetengl, ale jeho střela postrádala přesnost a razanci. V 75. minutě hlavičkoval Staněk a gólman hostů vytěsnil míč na roh. Po jeho zahrání zůstal nikým nehlídán Marchal a hlavou vyrovnal.

Tři minuty před koncem utkání měli borci TJ Město obrovskou příležitost na získání tří bodů. Rozhodčí totiž nařídil za sražení útočníka pokutový kop, avšak Schveinert netrefil branku. Na dělbě bodů se tak nic nezměnilo.

Nyní hraje Zbiroh opět doma s celkem Klatov, který bojuje o postup a jakýkoliv bodový zisk domácích by byl v neděli od 10.15 hodin překvapením.
Sestava Zbiroha: Wohlmuth, Roman Jurina, Dubček, Mulač, Hruška, Marchal, Vetengl, Schveinert, Rada, Kořínek, Smitka. Střídali Staněk, Novák Vlad., Ludvík.