Strašice si nevěří. Čeká je derby

Strašice - Fotbalisté Spartaku pod vedením nového trenéra Sedláře neuspěli v Plasích.

14.10.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tereza Černá

Se dvěma body se krčí na dně skupiny C fotbalové 1. B třídy nováček ze Strašic. Dosavadní zisk neodpovídá předvedeným výkonům, leč stále se hraje na góly…

Plasy–Strašice 4:1 (3:1). Další důkaz smolného účinkování Spartaku, který v předvečer střetnutí měnil trenéra. Škvarku nahradil Sedlář, ale už ve čtvrté minutě musel překousnout hořkou pilulku po zaváhání zadáků. Zblízka prostřelil Paura neobsazený Vaňourek. Hned po rozehrání mohlo být ještě hůř. Chyboval stoper Hrabák, ale ochránce strašické svatyně se vyznamenal. Spartak pak vyrovnal hru a ve 27. minutě i skóre. V šestnáctce byl nedovoleně zastaven Kotnauer a penaltu bezpečně proměnil Ineman senior. Posledních pět minut poločasu by hosté nejraději vymazali. Nejprve se po souboji u rohového praporku snesl míč ke kapitánovi seveřanů Pochobradskému, a ten podruhé pokořil Paura. V závěrečných vteřinách před odchodem do kabin zvyšoval Vaňourek na 3:1!

Po obrátce mohl snížit Loub, jenže pálil příliš vysoko. Strašičtí dřeli, ovšem v koncovce byli bezzubí. A tak jim znovu Vaňourek v 63. minutě předvedl, jak se šancí naložit – 4:1. Křeč Spartaku potvrdily dvě zahozené příležitosti střídajícího Červenky.
Naši vyslanci bojovali ve složení: Paur, Pech, Ineman mladší, Loub, Ineman starší, R. Štych, Cibula, Kotnauer, Hrabák, Krákora a Vavřina (střídali Giňa, Huttr a Michal Červenka).

V neděli: sousedské derby Strašice–Sokol Dobřív s výkopem v 15.30 je očekáváno s napětím.