Strašice dolovaly dva body a Cheznovice padly

Rokycansko - Minulé kolo fotbalového okresního přeboru se neobešlo bez překvapení. Břasy se vyznamenaly proti Mirošovu

22.10.2015

Ilustrační fotoFoto: Krecl Aleš

Favorité neměli na růžích ustláno v minulém dějství fotbalového okresního přeboru mužů.

Cheznovice Volduchy B 2:4 (1:1). Největší překvapení se v sobotu odehrálo v Cheznovicích. Rezerva TJ zdolala favorita, i když nutno dodat, že s několika posilami prvního mužstva. Skóre otevřel brzo Hoblík. Do konce poločasu ještě dokázal srovnat kanonýr Hlavička, ale nástup Volduch do druhého poločasu byl klíčový pro vývoj. Druhý zásah přidal Hoblík a o pouhou minutu později se trefil Vladimír Žák, na jaře ještě hrající krajský přebor za Rapid Plzeň. Nestárnoucí Jaroslav Mraček svým gólem dal domácím naději na bodový zisk, rozhodnutí však přišlo čtvrthodiny před koncem, kdy se prosadil opět Žák. Hosté se díky výhře vyhoupli do klidného středu tabulky.

Skomelno Strašice 1:1 (0:1), PK 4:5. Jediné víkendové utkání, ve kterém diváci viděli penaltové rozuzlení. Po deseti minutách hry pálil do černého Sommer. Další šance se už neujaly, a tak se šlo do kabin za jednobrankového rozdílu. To hosté drželi do 57. minuty, kdy mladý Bartišek fauloval v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil kapitán Hašek. Další branku v základní hrací době fanoušci neviděli. Bonusový bod si v oblíbené penaltové loterii připsal favorit ze Strašic.

Kakejcov Příkosice 1:6 (0:3). Jednoznačný výsledek mělo derby celků, které v minulé sezoně dělily dvě třídy! Hosty nasměroval k výhře Voříšek, který si připsal dva zásahy. Jedním ho doplnil Krajdl. Po změně stran se trefil střídající Pražák, chvíli po něm korigoval domácí Lorenc. Konečnou podobu výsledku dali v závěru Pražák s Šeflem. Čechie stoupá tabulkou, díky výhře se posunula na čtvrté místo.

Těškov Raková B 0:6 (0:2). Příznivci pořádajícího FC odcházeli smutní. Rezerva TJ Sokol totiž šlape a své kvality potvrdila bezpečnou výhrou!

Nejvýrazněji se o to zasloužil Pavel Procházka. Připsal si čtyři branky, které si rovnoměrně rozdělil do obou poločasů. V závěrečné dvacetiminutovce se konečně prosadil i někdo jiný, konkrétně Šilhánek a Balík.

Přívětice Radnice B 1:3 (1:1). Další sousedské derby, v tomto případě o něco vyrovnanější. Po první pětačtyřicetiminutovce se šlo do kabin za nerozhodného stavu. Za domácí přesně střílel Průcha, za hosty mladý Fridrich. Rozhodnutí v druhé části vzal na sebe Tomáš Buchanec, který dvěma zásahy rozhodl o výhře rezervy Sokola. Dvacet minut před koncem se podruhé během chvíle provinil mladík Sentenský za cenu napomenutí a viděl od sudího Mály červenou kartu.

Břasy Mirošov 2:1 (1:1). Kdo přišel pozdě do areálu Primalexu, neviděl úvodní zajímavé okamžiky. Po pěti minutách hry poslal hosty do vedení Starinský. Utekly pouhé čtyři minuty, v pokutovém území se provinil brankář Beránek a skóre z nařízené penalty srovnal dorostenec David Kroc. Rozuzlení děje přinesla 57. minuta, kdy rozhodující gól svítil Kalaš. Keramici tak pokračují v tradici, neboť zatím vždy bodovali pouze v domácím prostředí.