Strašičtí se pokusí o zázrak

Strašice -Fotbalisty Spartaku čeká barážová odveta v Kralovicích s výkopem v sedmnáct hodin.

25.6.2011

Ilustrační snímek.Foto: archiv Deníku

Polovinu kvalifikace o postup do krajské 1. B třídy v kopané mají fotbalisté Strašic za sebou. Do baráže vstupovali v domácím prostředí a hned dodejme, že krkolomně.

Strašice–Kralovice 2:2 (1:2). Hosté do prodloužení sezóny spadli nečekaně až v posledním kole, kdy nestačili doma na Dobřív. Na trávníku Spartaku ale působili sebevědomě a vhod jim přišel i viditelný respekt ze strany domácích. Pod zamračenou oblohou se také Kralovice ujaly brzy vedení a vzápětí spálily další stoprocentní šanci ranou těsně vedle tyče.

Naši zástupci se ze šoku probrali ve 25. minutě. Kapitán Michal Červenka vybojoval míč v rohu šestnáctky a přestože přitom utrpěl zlomeninu nosu, stačil přihrát před branku. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Korbel a vyrovnal! Zadní řady Strašic však nepůsobily vůbec jistě a těsně před odchodem do kabin se radovali seveřané podruhé.

Průběh druhé půle poznamenala nepřízeň svatého Petra. Hromy, blesky a silný déšť brzdily aktivitu hráčů a příležitostí bylo minimum. Spartak v koncovce přece je přidal a vyplatilo se mu to. Po dvou nebezpečných rohových kopech využil Petr Štych zaváhání zadáka, který ho v nouzi zastavil nedovoleně. A protože to bylo v šestnáctce, nařídil sudí Cihlář penaltu. Sám faulovaný ji bezpečně proměnil a šance Strašic na postup tudíž stále žije.
Dnešní odveta začne v 17 hodin a Kralovicím stačí doma podle pohárové matematiky remíza 0:0, 1:1 či jakákoli výhra.

25.6.2011

Koupaliště Rokycany

V tropech mířily na koupaliště průměrně dva tisíce lidí

Okresní tandem zazářil v přeboru

Do Favoritu vstoupil nový investor

Rokycany – Společnost Favorit, která v České republice vyrábí prémiová sportovní a lifestylová kola na míru, získala nového investora. Je jím Michal Mička ze společnosti C2H, který ve Favoritu získal za 70 milionů korun třicetiprocentní podíl.