23. kolo

Připomeňme si, jak vypadalo minulé dějství.

Přívětice Mirošov 2:2, penalty 1:3. Domácí vedli díky Marešovi už v šesté minutě. Ligový hokejista Jeřábek a po něm Šmatlák stav otočili, aby Karfiol v 66. minutě zařídil dělbu bodů. Penalty zvládli lépe jižané.

Těškov Cheznovice 4:1 (3:1). Vítězové unikli z pásma ohrožených družstev! Hosty načal dvakrát Tůma a po něm zvyšoval na 3:0 Stankev. Huml sice snížil, ale poslední slovo měl domácí Liška.

Radnice B Strašice 5:1 (2:0). Zálohu Sokola zdobí stabilní výkony a poznal to i Spartak. Prohrával v půli po trefách Kroce i Kvasničky. Pipich sice snížil, ale pak domácí řádili dál. Suda, znovu Kvasnička a Richter rozjásali padesátku fanoušků.

Mýto B Příkosice B 5:2 (2:1). Lídr neponechal nic náhodě, i když rezerva Čechie zlobila. Na vedoucí gól Michala Humla odpověděl Spěváček a až těsně před odchodem do kabin zajistil Mýtu vedení znovu Michal Huml z penalty.

Po změně stran Mýto B udeřilo Jakubem Sloupem a dvakrát Chmelíkem. Až v koncovce prohru korigoval z pokutového kopu Šefl.

Zbiroh B Hrádek B 13:0. Sestava hostů byla plná mladíků nebo těch dříve narozených a podle toho to dopadlo. Při chuti byl Staněk, autor čtyř branek. Dvakrát byli úspěšní Marchal, Herman i Rudolf Pražský, jednou Lukeš, Bukvic a Vetengl.

Volduchy Raková B 5:0 (3:0). Mužstvo TJ na jaře šlape a ve většině okresů Plzeňského kraje by bylo se svým bodovým ziskem první! Na Rokycansku to stačí na stříbro, když zálohu TJ Sokol poslali do kolen Benda, Novák, Vaněček a dvakrát Barták.

Holoubkov B Skomelno 1:1, penalty 0:3. V sedmnácté minutě zajistil domácím vedení Beran, ale hned po přestávce vyrovnal Prachař. V penaltové loterii Holoubkov propadl.

24. kolo

Výsledkově o víkendovém dějství. Dařilo se hostům, neboť hned čtyřikrát bodovali naplno.

Mirošov přehrál Holoubkov B 3:1, Raková B zdolala Zbiroh B 2:1 a Cheznovice remizovaly s Přívěticemi 1:1, aby na penalty padly 1:3.

Pak už to bylo výlučně o exportu tří bodů! Příkosice B Radnice B 2:3, Strašice Těškov 0:3, Hrádek B Mýto B 1:5 a Skomelno TJ Volduchy 1:8.

Pro Volduchy to znamenalo překročení hranice 100 (!) vstřelených branek) a zisk 56 bodů a včerejším pohledem na šest sousedních okresů jsme zjistili, že baráž o 1. B třídu má TJ na dosah. Z týmů na druhých pozicích má Merklín (Plzeň-jih) 54 bodů a na Tachovsku korunní princ získal 52 bodů. Dál už je to o poznání slabší.

14. kolo

Dnes se dohrává třemi zápasy zahajovací jarní kolo. Pořad přinášíme ve zvláštním článku, takže jen připomenutí čtyř utkání 14. kola: Mýto B Holoubkov B 2:1, Radnice B Skomelno 6:1, Zbiroh B Volduchy 0:2 a Cheznovice Příkosice B 2:2, na pokutové kopy 1:3.