Zbiroh B dohnal v Holoubkově ztrátu dvou gólů

Zbiroh – Do zápasu s Holoubkovem nastupovala rezerva TJ Město Zbiroh v roli lídra okresního přeboru mužů v kopané.

8.9.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Zamastil

PETR KUGLER
Holoubkov–Zbiroh B 2:2 (2:0) – domácí fotbalisté k zápasu přistoupili zodpovědněji. Od prvního hvizdu sudího Mudry byli důrazní a v útoku velice rychlí. První gól vsítili Holoubkovští hned ve čtvrté minutě Mlezivou. Hosté se probouzeli pomaleji a až po čtvrthodině hry zahrával přímý kop Luboš Prusík. Nastřelil zeď a odražený míč poslal nad branku. Ve 20. minutě vybojoval na pravé straně u brankové čáry míč Pavel Šmíd a poslal do šance Dibuse. Gólman byl však namístě. O tři minuty později si brankář Lukáš poradil i s dalekonosnou střelou Standy Jaroše.
Největší zbirožskou šanci v prvním poločase prohospodařil kapitán Staněk, který běžel sám na branku, ale jeho dělovka skončila na břevně. A tak přišel tři minuty před poločasem trest v podobě druhého gólu v naší síti. Trestný kop Rady ze třiceti metrů skončil za zády gólmana Svěchoty.
Do druhého poločasu nastoupila rezerva TJ Město s odhodláním nepříznivý stav otočit. V prvních minutách přikovala Holoubkov před vlastní pokutové území. Hned v 51. minutě našel přesným pasem Jaroš střídajícího Jiřího Kotvu, který pronikl do šestnáctky a podél brankáře snížil na 2:1. V 58. minutě byl v pokutovém území sražen Dibus a nařízenou penaltu přetavil Staněk ve vyrovnání. hektická byla koncovka. Nejprve musel do sprch brankář hostů Svěchota kvůli zmaření vyložené příležitosti. Mezi tyče se postavil Staněk a několikrát prokázal, že to umí i rukama. V poslední minutě utkání srazil domácí Procházka pronikajícího Dibuse na hranici pokutového území a byl po druhém napomínání rovněž vyloučen. Trestný kop zahrával Šmíd, ale jeho střela skončila nad břevnem. Takže zápas skončil asi spravedlivou remízou.
Sestava Holoubkova: Lukáš, Mošna, Procházka, Rada, Aubrecht, Jankovský, Mleziva, Zelenka, Šrámek, Šváb, Přibyl (střídal Petřík).
Zbiroh B: Svěchota, M. Švehla, Herman, Kugler, Ludvík, Dibus, Staněk, Prusík, Šmíd, Stanislav Jaroš, Tomáš Pražský (střídali Laubr a J.Kotva).