Zbiroh - Zostra vstoupila do odvetné poloviny 1. B třídy v kopané TJ Město Zbiroh. Zvládla prestižní derby severní části okresu!

26.3.2014

Ilustrační fotoFoto: Deník

Město Zbiroh Radnice 6:0 (5:0).

Lukeš se trefil třikrát, Marchal, Smitka a Dibus jednou.

Radnice přezimovaly deváté a měly o čtyři body více než domácí. Úvodní duel sezony vyhrály 2:1 a Zbirožští prahli po pomstě.

Přání se stalo skutečnosti. Navíc po velmi dobrém výkonu zejména v prvním poločase. V průběhu celého zápasu Zbiroh režíroval vývoj střetnutí a dovolil hostům dostat se pouze do jedné vyložené šance. V 76. minutě gólman Veselý vyrazil střelu Habra.

Po zahájení zápasu měli Zbirožští už v 6. minutě vyloženou šanci, ale Smitkovu ránu brankář vyrazil na roh. V 11. minutě domácí zahrávali roh a po následné kombinaci dal gól hlavou Lukeš. Další vyloženou šanci měl v 15. minutě Bystřický, ale přestřelil. Ve 24. minutě se pěkně uvolnil na hranici šestnáctky Marchal a jeho střela skončila v pravém horním rohu branky 2 : 0. O dvě minuty později Bystřický nahrál Dibusovi, a ten dal třetí gól. Ve 30. min. střelu Lukeše vyrazil brankář do zámezí a z následujícího rohu zaznamenal Lukeš střelou bez přípravy čtvrtý úspěch TJ Město. Ve 33. minutě zahrávali domácí autové vhazovaní z pravé strany, míč se dostal k Dibusovi, který nahrál Marchalovi, ten posunul míč na Smitku a bylo to 5:0.

Druhý poločas už nebyl tak kvalitní. V 55. minutě završil hattrick Lukeš, když po průniku po levé straně dostal přihrávku od Smitky. V závěru zápasu měl dvě šance Bystřický, v 67. minutě vystřelil těsně nad branku a v 73. minutě trefil tyč. Zápas měl nečekaně jednoznačný průběh. Kdyby výsledek byl dvouciferný nebylo by se čemu divit.

Zbiroh: Veselý, Švehla Martin, Jaroš Martin, Bojko, Rada, Dibus, Smitka, Vetengl, Marchal, Bystřický, Lukeš (Simandl, Novák, Dubček).

Radnice: Spěváček, Richter, Rýdl, V. Spurný, Valenta, Jícha, Esterka, Fencl, Krchov, Kroc, Habr (Veselý, Cozl).