PETR KUGLER
Zbiroh – Fotbalisté TJ Město Zbiroh získali v domácím střetnutí krajské 1. A třídy jen bod. A museli o něj bojovat do poslední vteřiny.
Zbiroh–Zruč 2:2 (0:0) – utkání před 120 diváky začali lépe domácí. První velkou příležitost měl Jan Jurina, který se probil z pravé strany do pokutového území, ale jeho střela skončila nad břevnem. Stejný hráč v 11. minutě vystřelil z levé strany za hranicí velkého vápna, ale brankář jeho střelu kryl. Nejhezčí akce prvního poločasu začala v 18. minutě u Ládi Bystřického, který vysunul Hoblíka a Radek svým centrem z levé strany našel nabíhajícího Václava Bystřického, který však hlavičkoval příliš vysoko.
Hosté zahrozili ve dvacáté minutě. Jejich průnik do pokutového území však zlikvidoval rychlým vyběhnutím pozorný Mulač. Ve 26. minutě mohl skončit v šibenici nepovedený centr Standy Jaroše. Hostující brankář byl však na místě a míč vytěsnil nad svatyni. Pět minut před poločasem se mohl zapsat do střelecké listiny Hoblík, jehož střela k tyči nadělala gólmanovi hodně starostí. Hosté měli velikou příležitost ke skórování ve 42. minutě, ale střela Hucla šla těsně vedle tyče.
V úvodu druhého poločasu měl dobrou příležitost L. Bystřický, ovšem střelu gólman vytěsnil. V následujících minutách se obraz hry zásadně změnil a hosté převzali iniciativu. Svojí snahu korunovali v 56. minutě, kdy se po chybě v obraně TJ Město dostali do vedení. Ani inkasovaná branka domácí neprobudila. Protivník měl stále více ze hry, zatímco střed zbirožské zálohy prakticky neexistoval. V 75. minutě skončila hlavička zručského útočníka na břevně a v 81. minutě po průniku z pravé strany se dostal soupeř do dvoubrankového vedení. V této chvíli by na domácí mužstvo nevsadil ani ten největší optimista.
V 90. minutě vykřesal jiskřičku naděje Rada, který se tvrdou střelou trefil k pravé tyči. V Horšovském Týně přišli Zbirožští o body přišli v poslední minutě utkání a tentokrát v závěrečných vteřinách bod získali, neboť v 93. minutě běžel sám na bránu opět Rada. Jeho střelu vybíhající brankář srazil k Hoblíkovi a ten z voleje vyrovnal. Potvrdil tak svojí šestou trefou podzimní střeleckou fazónu.
Sestava Zbiroha: Petr Mulač, Hruška, Stanislav Jaroš, Jan Mulač, Václav Bystřický , Michal Jaroš, Roman Jurina, Ladislav Bystřický, Rada, Hoblík, Jan Jurina. Střídali Šmíd a Vetengl. Připraveni Dubček a Svěchota.
V neděli: Zbiroh se vydá na horkou půdu do Strážova. Kope tu od šestnácti hodin.