Úvod byl přitom ze zbirožské strany nadějný. Ze dvou rohových kopů rezultovala Radova střela nad břevno. Hosté se dostali k brance TJ Město až v 6. minutě a hned bylo zle. Zákrok Mulače na hostujícího útočníka posoudil rozhodčí Hanilec jako penaltový. K exekuci se postavil Matějka. První jeho pokus Wohlmuth zneškodnil, na dorážku už byl ale krátký - 0:1. Od této chvíle měly Klatovy více ze hry a mohly svoje vedení navýšit ve 13. minutě, ale útočník netrefil na malém vápně ideálně míč, a ten skončil mimo branku. Příležitosti domácích v první půli měl hlavně Rada, ale ani jeho další pokus po centru Vetengla ve 23. minutě se mezi tři tyče nevešel.

Obdobná situace se opakovala i ve 26. minutě, kdy opět Rada z hranice velkého vápna přestřelil. Trest tak přišel ve 34. minutě. Klatovský obránce Veselka vyrazil na útočný výlet, narazil si se svými spoluhráči míč a rázem běžel sám na bránu. S touto situací si poradil a podél brankáře upravil stav na 0:2. Další důležitý moment se odehrál ve 44. minutě, kdy za oplácení byl vyloučen hostující Dytrt. Zbirožští tak měli před sebou celý poločas v početní výhodě.