Po fotbalové kvalifikaci dívek do 17 let se v Rokycanech konal další významný sportovní podnik. Tentokrát na zimním stadionu.
Česká republika–Rusko 2:2 (1:1, 0:1, 1:0) – úvod byl pro více než tři stovky fanoušků šokující. Hned ve druhé minutě se ujali hosté vedení, ale brzy Kopta (HC Plzeň 1929) vyrovnal. Brankové hody se ale nekonaly. Oba celky úporně bránily a více práce měl v defenzivě tuzemský výběr. V prostřední dvacetiminutovce Rusové udeřili podruhé, ovšem Češi zabojovali a v 55. minutě Vránou (HC Letňany) vyrovnali! Ještě deset vteřin před sirénou pak zachraňoval brněnský gólman Jekel svoji svatyni od pohromy!

 Přestože šlo o přípravný zápas, muselo se v něm rozhodnout o vítězi. Po pětiminutovém prodloužení, které nic neřešilo, dal sudí Vladimír Šindler povel k samostatným nájezdům. Až osmá série trestných střílení vyvolala v ochozech bouři nadšení. Vítkovický Zdráhal pokořil brankáře a česká reprezentace se radovala z triumfu nad protivníkem, v jehož sestavě se objevili borci CSKA Moskva, Dynama Moskva, Čeljabinsku, Kazaně nebo Jaroslavli.