Hosté se sice patnáct vteřin před první přestávkou ujali vedení gólem Papouška po přihrávce V. Kochmana, ale Břasy ve druhé třetině stav po hrubkách Klatovanů otočily. Nejdříve nechali klatovští hráči ve štychu svého gólmana, kterého překonal útočník po samostatném úniku. Poté skóroval z mezikruží zcela neobsazený hráč Břas.

V 53. minutě závěrečného dějství klatovský David Vlček po spolupráci s V. Kochmanem vyrovnal, ale hokejisté HC strhli minutu a půl před závěrečnou sirénou vedení na svoji stranu, když využili početní výhody.

Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1. Vyloučení: 11:10 , navíc 10 minut M. Vlček (KLT). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: věrných fanoušků bylo v ochozech ZS Rokycany padesát.

V příštím kole čeká na Břasy okresní derby s SKP Rokycany. Uskuteční se v sobotu 31. ledna, a to hned po skončení druholigového duelu HC Průmstav Develop Rokycany–Stadion Litoměřice (tedy zhruba od 19.30 hodin).