SKP Rokycany – SKP Klatovy 1:7. Domácí hokejisté byli od úvodního vhazování lepší. Vytvořili si i víc šancí, ale jejich pokusy ztroskotávaly na výborném gólmanovi Klatov Zdeňku Přerostovi. Ten svůj tým v těžkých chvílích perfektně podržel. Naopak to byli hosté, kteří se střelecky prosadili, o dvoubrankový náskok Klatov se v úvodní dvacetiminutovce postaral K. Janoušek.

Klatovanům výborně vyšel vstup do druhé části zápasu, už ve 22. minutě zvýšil náskok na rozdíl tří gólů Kořínek po spolupráci s kapitánem Kopidlanským. Tato branka domácím sebrala vítr z plachet a Klatovy udávaly tempo hry. Ve 24. minutě se znovu trefil Kořínek, ale pak se hosté vlastní nedisciplinovaností nechávali zbytečně vylučovat.

Jenomže to byli opět Klatované, kteří skórovali, ve 38. minutě si obránce Jiříček všiml z trestné lavice na led naskakujícího Kořínka, který nezaváhal a završil tak svůj čistý hattrick. Domácím se přece jen povedlo v poslední minutě druhé třetiny překazit klatovskému Přerostovi čisté konto, když ve dvojnásobné přesilovce skóroval Svoboda. Ale to bylo ze strany Rokycan vše.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrávala plně v režii Klatovanů, kteří své hostitele k ničemu nepustili. Skóre je pro policejní celek z Rokycan příliš kruté, byl to však nejslabší výkon sezony!

Třetiny: 0:2, 1:3, 0:2. Branky: 40. Svoboda (Hanzlík) – 7. K. Janoušek (Malát), 19. K. Janoušek, 22. Kořínek (Kopidlanský), 24. Kořínek (Smáha), 38. Kořínek (Jiříček), 54. V. Kochman (M. Kochman, Papoušek), 56. Smáha (Kopidlanský). Rozhodčí: Lokajíček – Černohous, Hájek. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30.

Sestava SKP Rokycany: Kožina – Kaiser, Blumentritt, Pavel Koukolík, Petr Koukolík, Svoboda, Hanzlík, Krajči, Jonáš, David Šimonovský, Opp, Kočí, Pondělík, Kuželka, Blecha.

Sestava SKP Klatovy: Přerost – Kopidlanský, Jiříček, Papoušek, Vítek, Novák, Kuželík – Smáha, Tománek, Kořínek – Hanák, M. Kochman, V. Koch〜man – Malát, Turhobr, K. Janoušek.

Příští zápas: v sobotu od 17.30 hodin SKP Rokycany přivítá Tachov a chce napravit nepříznivý dojem!