Rezerva HC DAG otočila nepříznivý stav

ROKYCANY -Rezerva HC DAG Rokycany si v dalším klání krajského přeboru připsala oba body. Porazila na plzeňském zimním stadionu Božkov 6:4

20.12.2007

Hostům nevyšla úvodní dvacetiminutovka. Jednak propadli v koncovce a pak inkasovali dvě branky z větší vzdálenosti.

K obratu ve 28.minutě zavelel Rudolf. Získal puk ve skrumáži po střele obránce a blafákem do forhendu poprvé rozvlnil síťku za domácím gólmanem. Ve 32. minutě hrála záloha HC DAG přesilovku a vyslanou střelu obráncem Markem brankář vůbec neviděl – 2:2! I když Božkov pár vteřin na to opět uskočil o jednu branku, hostující hráči nepolevili a ve 33. minutě Kratochvílem srovnali.

Hned v první minutě poslední třetiny se dělovkou z kruhů podruhé prosadil Marek a v dalším střídání ve stejné minutě Vrbovu ránu od modré tečoval Mareš na 3:5. Obě branky padly v přesilovce, když domácí hráč byl potrestán za hru vysokou holí na pět minut + do konce utkání.

Výhodu jednoho borce v poli celých pět minut HC DAG B využil ještě jednou. Ve 42.minutě se trefil kapitán Petr Zikmund a obrat zápasu byl dokonán. Domácí pak už jen upravili konečné skóre na 4:6.

Zejména ve druhé třetině hrála záloha Rokycan velice aktivně. Hlavní rozhodčí Svoboda však domácím odpustil řadu přestupků. Při spravedlivějším posuzování by měl duel jiný průběh. Rezerva HC DAG byla trenérem Václavem Dudlem vedena k ukázněné hře, což přineslo ovoce. Zasloužená výhra mělo trochu dramatický začátek, ale povinnost zvítězit nad papírově slabším soupeřem byla splněna!

Sestava HC DAG Rokycany B: Mitáček (Tomáš Novák – Marek, Zajíček, L. Mitáček, Vrba – Kratochvíl, Rudolf, Hofrajtr T., Mareš, Zikmund, Spal, Schwarz. Trenér Václav Dudl.

Příští zápas: v sobotu 22. prosince od 17 hodin rezerva HC DAG bojuje na domácím ledě s HC Tachov.