Do podhůří Šumavy vyrazili hokejisté HC Rokycany k dalšímu zápasu krajského přeboru. Připsali si další dva body a protože vedoucí Nejdek odpočíval, poskočili naši zástupci do čela.

Klatovy B HC Rokycany 2:6. Za domácí nastoupilo několik bývalých hráčů DDM Rokycany, kteří v Klatovech posílili druholigový kádr. O motivaci měli postaráno a od úvodního buly se prezentovali rychlostí.

Ve vyrovnaném začátku se šancemi na obou stranách Rokycany ubránily dvojnásobné oslabení a zhruba od desáté minuty převzaly taktovku. Kocman trefil tyč, ale ve čtrnácté minutě Fiala střílel od modré, Kocman chytře clonil před brankou a bylo to 0:1! Ke konci této části si přesilovku 5:3 zahrál i HC, jenže bez efektu.

V prostřední dvacetiminutovce nejprve exrokycanský Černý zastavil nedovoleně Kocmana, jenže ten trestné střílení neproměnil. Vzápětí po souhře Bednáře s Fialou nezazmatkoval Nový a kličkou dopravil puk do opuštěné svatyně na 0:2. O pár vteřin později Dorňák zavezl puk do třetiny, nahrál Kocmanovi a jeho dělovka znamenala tříbrankový náskok hostů. Kanonáda HC pokračovala. Beran vypálil a Kovář dorazil na 0:4. Až ve 34. minutě se dočkaly také Klatovy. Na trestnou lavici musel Kovář a naši vyslanci v oslabení inkasovali. Rokycany to otřáslo a nad vodou je držel vynikajícími zákroky Mitáček.

Závěrečná třetina přinesla nejprve hned ve 41. minutě přesilovku HC. Fiala orazítkoval tyč, Herzig výborně cloní před brankářem a Bednář pohotově dorazil na 1:5. V minutě devětačtyřicáté Fiala vyzval ke skórování Poura, který nabídku akceptoval! Bylo rozhodnuto a HC zvolnil. V 54. minutě bylo na ledě příliš mnoho rokycanských hokejistů. Domácí početní výhodu přetavili ve druhý gól a za chvíli byl konec…

Výhra HC je každopádně naprosto zasloužená. Kromě dvou slabších chvilek byly Rokycany kombinačně nápaditější i efektivnější.

Ostatní výsledky: Třemošná Cheb 12:2, Kaznějov Pubec Plzeň 5:8, Božkov Chotíkov 7:3. Rokycany bojují až 6. prosince s Pubcem Plzeň. Zde je aktuální pořadí:

1. HK Rokycany 6 5 0 1 52:18 10

2. HC Nejdek 5 5 0 0 34:10 10

3. TJ Kaznějov 5 3 0 2 35:32 6

4. HC Chotíkov 5 3 0 2 31:31 6

5. KLH Božkov 5 2 0 3 25:28 4

6. KHL Třemošná 6 2 0 4 27:33 4

7. HC Pubec Plzeň 6 2 0 4 35:42 4

8. HC Klatovy B 5 1 0 4 17:27 2