Sobotní podvečer přivedl na rokycanský led hráče HC Pubec Plzeň. Figurovali v krajské lize na třetím místě, a tak se očekával vyrovnaný průběh. Skutečnost byla však jiná.

HC Rokycany–Pubec Plzeň 14:1 (5:0, 6:1,3:0). Zápas začal náporem domácích borců, kteří v první minutě vstřelili vedoucí branku. Hosté byli zaskočeni a do konce utkání se z šoku nevzpamatovali. Lídr soutěže pokračoval v kombinační hře a zvyšoval vedení. Po úvodní třetině svítilo na ukazateli skóre 5:0 a tím bylo rozhodnuto.

Ve druhé třetině rokycanští hokejisté pokračovali v udaném tempu, které ještě v průběhu střetnutí vystupňovali a s téměř dvouminutovou pravidelností stříleli do sítě nešťastného Kotlana v brance jeden gól za druhým. Hráčům Pubce se až za stavu 10:0 podařilo vsítit čestný gól. Od poloviny utkání (11:1) tempo hry upadlo. Hráči ztratili motivaci a utkání se muselo jen dohrát. Hosté byli zralí na ručník, který by se místo do ringu hodil na ledovou plochu.

Poslední dějství bylo poklidné a vůbec nenasvědčovalo tomu, že se hraje mistrovské utkání o body a o přední místa v tabulce. Domácí přidali ještě tři branky, aby tím kosmeticky upravili výsledek střetnutí na konečných 14:1.

Branky HC: Bednář 4, Herzig 3, Geltner a Kubík po 2, Benedikt, Kovář a Šindelář.
Asistence: Hrubý a Geltner 3, Šindelář a Dorňák 2, Herzig, Kubík, Benedikt, Chudý, Zajíček a Hofrajtr.