Na konci minulého roku si Tachov dojel do našeho okresního města pro nadílku 1:14, ale trenér HC Marek Brzobohatý sliboval v odvetě úplně jiné utkání a dodržel to. Roli kouče přenechal Robinu Šínovi, sám se postavil do role hrajícího trenéra a se svým týmem sahal s favorizovanou rokycanskou rezervou po bodu.

Po úvodním náporu hostů se Tachované začali stále více prosazovat a v první třetině získali dvoubrankové vedení. To však v prostřední části hry ztratili a Rokycanští dokázali výsledek otočit. Drama vrcholilo v koncovce.

Oslabení hosté (s několika juniory v sestavě) inkasovali hned ve 41. minutě gól na 3:3, ovšem pak rozhodl Kratochvíl. Přitom týmu HC DAG scházeli Marek, Kupka, Aleš Hofrajtr i Slanec. V útoku nemohli nastoupit Štěrba s Baslem. Povoláni tudíž byli mladíci Dušek, Krňoul a Louthan.

„Předvedená hra našeho mužstva jako celku se mi líbila a jsem spokojený. Utkání jsme si především, bohužel, prohráli ve třech minutách druhé třetiny nedisciplinovaností několika hráčů. Zbytečná vyloučení nás dost oslabila. Rád bych poděkoval všem divákům za výbornou kulisu a skvělé fandění,“ hodnotil utkání tachovský trenér Robin Šín.

Třetiny: 2:0, 0:3, 1:1. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:3. Branky: 13. a 15. Bubenščikov, 41. Staněk - 37. a 40. Rudolf, 39. a 47. Kratochvíl. Rozhodčí: Liška - Makarov, Šmíd. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:3. Diváci: 150.

TACHOV: Šlajs - Tinavský, Brouzda, Raba, Mucha, Malý, Fišr, Staněk, Sasz, Bubenščikov, Brzobohatý M., Brzobohatý R., Kovář, Paroubek. Trenér Šín.

ROKYCANY B: Novák - Zajíček, Rudolf, Mitáček, Vrba, Barchánek, Kratochvíl, Spal, Louthan, Zikmund, Tomáš Hofrajtr, Dušek, Mareš, Krňoul. Trenéři Václav Kašpar a Václav Dudl.