Hokejisté SKP remizovali s ekonomy 4:4

ROKYCANY - Svědky neuvěřitelného hokejového dramatu byli fanoušci SKP Rokycany. Borci policejního klubu se vytáhli proti vedoucímu družstvu soutěže.

28.2.2008

Hokejisté SKP remizovali s vedoucím mužstvem krajského přeboru 4:4. Souboj rokycanského Václava Kočího (v bílém) a plzeňského hokejisty. Jak je ze snímku vidno, i trenér může snadno přijít k úhoně. Foto: Petr Šetek

SKP Rokycany versus Ekonomické stavby Plzeň 4:4 (2:1, 0:2, 2:1) – domácí začali nebojácně a hned v první minutě se ujali vedení. protivník, který potřeboval alespoň bod k potvrzení triumfu v krajském přeboru, srovnal v minutě sedmnácté. Jenže o pár vteřin později ekonomové inkasovali podruhé.

Prostřední dvacetiminutovka rovněž musela diváky uspokojit. Při množství šancí na obou stranách se vyznamenali brankáři. Kolem třicáté minuty se přece jen Plzeňané dvakrát v početní výhodě prosadili a vypadalo to na jejich trvalejší tlak.

V poslední části však vzaly papírové prognózy za své. SKP vyrovnal na 3:3 a Ekonomické stavby se s vidinou bodu začaly více věnovat defenzivě. V další početní nevýhodě domácí znovu inkasovali. Závěr byl pro silné nervy. V 58. minutě Rokycany dokázaly odpovědět a trenéři stáhli sestavu na dvě lajny.

Rokycany vyvinuly obrovský nápor a za úmyslné posunutí branky získaly v čase 59:43 výhodu trestného střílení. Nájezd však Jonáš neproměnil. Přesto policisté dopravili o sedm vteřin později puk za záda brankáře ekonomů. Hlavní rozhodčí nejprve gól uznal, ovšem pak byl u mantinelu doslova zasypán hráči hostů a svůj původní verdikt odvolal. Údajně z důvodu úmyslného hraní nohou.

Remíza posunula ES Plzeň k baráži o druhou ligu. Mužstvo SKP každopádně předvedlo nejlepší výkon v sezoně. Absolutorium zasluhují všichni hráči a mezi nimi vyčníval gólman Bednář.

Podívejme se na sestavu Rokycan:
Bednář–Němeček, Kočí, Pavel Koukolík, Svoboda, Petr Koukolík, Krajči, Jan Šimonovský, Jonáš, Opp, David Šimonovský, Kuželka, Schwarz, Blecha.

Branky a asistence: Pavel Koukolík dvě, Opp, David Šimonovský (Opp, Svoboda, Jan Šimonovský, Jonáš, Petr Koukolík).
Vyloučení: 5:8.

Závěrečný zápas: v pátek se SKP přesune do Plzně. Duel s HC Pubec začne v osmnáct hodin. Vliv na konečné čtvrté místo rokycanského celku už loučení mít nebude.