Hokejisté HC zvládli i 13. duel

Rokycany - Lídr krajské ligy po nevýrazném výkonu porazil bojovný Božkov pouze o dva góly.

10.2.2011

Ilustrační fotoFoto: archiv

S luxusním desetibodovým náskokem vedou tabulku krajské hokejové ligy borci HC Rokycany. Jejich minulé vystoupení ale fanoušky příliš nepotěšilo.
HC Rokycany–KHL Božkov 7:5 (0:1, 2:2, 5:2).

Sobotní utkání na rokycanském ledě přineslo dosud nejvyrovnanější souboj za celou sezónu. Hosté navíc přijeli jen s torzem mužstva, neboť řada studentů hájících barvy Božkova má v tomto období studijní povinnosti se zápočty na horách.

Od úvodního buly se rokycanští hokejisté nemohli dostat do herní pohody a hlavně v útočném pásmu působili bezradným dojmem. K tomu přispěl i bezchybným výkonem hostující gólman Matěj Lukeš. Rokycanští borci se kombinační hrou sice vytvářeli převahu v poli, ale před brankou soupeře byli sterilní. Vedení se v 5. minutě ujali hráči Božkova. Tento stav vydržel až do konce třetiny.

Druhá třetina začala stejně jako předcházející. Hosté úporně bránili vlastní pásmo a vyráželi sporadicky do protiútoků. Jejich taktika byla úspěšná a podařilo se jim vstřelit další dvě branky. Teprve v závěru třetiny využili domácí přesilovou hru pět na tři a během necelé minuty snížili na rozdíl jedné branky vydařenými střelami Ančince a Kubíka.

Do poslední třetiny jako by v červených dresech nastoupilo úplně jiné mužstvo a po sedmnácti sekundách hry byl stav srovnán na 3:3 a začínalo se od nuly. Domácí hráči přidali do 46. minuty další tři branky a zdálo se, že je o výsledku utkání rozhodnuto. Hosté se však nevzdávali a střelecky disponovaný Vojta snížil na rozdíl jedné branky. Do konce utkání v té době zbývalo něco málo přes dvě minuty. Rokycanští však Božkovu vyrovnat nedovolili. Naopak v poslední minutě pojistili své vítězství Bednářem, který vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Utkání bylo dramatické až do samotného závěru. Drželo diváky v napětí a přineslo pro HC další vítězství po zlepšeném výkonu v závěru druhé a po celou třetí třetinu. Hráči Rokycan tak v celé soutěži neztratili ani bod a v sobotu 12. února je čeká dohrávka střetnutí základní části s Chotíkovem. Začíná se v sedmnáct hodin.

O nástavbové části zatím není rozhodnuto. Konečný verdikt by měl padnout v nejbližších dnech. Hokejové příznivce o něm budeme informovat prostřednictvím vývěsky a Rokycanského deníku.

Branky: Bednář dvě, Kubík, Ančinec, Dorňák, Šindelář a Kovář – Vojta tři, Štika, Malý.
Asistence: Chudý, Hrubý, Hofrajtr, Herzig a Geltner – Malý 3, Petřík a Štika.

Ostatní zápasy: Meteor Třemošná A–Ekonomické stavby Plzeň 5:4, HC Pubec Plzeň–HC Chotíkov 9:5, Apollo Kaznějov–SKP Rokycany 7:4.