Hokejisté Města Zbiroh vydolovali ze tří vystoupení jediný bod

Zbiroh – Po výtečném vstupu do krajské soutěže v ledním hokeji se nováčkovi ze Zbiroha tolik nedaří. V uplynulých třech kolech jednou remizoval a dvakrát prohrál!

10.11.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Líně–Zbiroh 8:5 (5:1, 1:4, 2:0). V sobotu 23. října zavítali borci TJ Město do plzeňské Kooperativa arény, kde bojovali se seveřany.

Ačkoliv Zbirožští na led vstupovali s ambicemi urvat nějaký bod, soupeř byl jasně proti. Nasvědčoval tomu výsledek po 1. třetině. Naši zástupci museli během ní prostřídat brankáře, což do druhé třetiny dalo týmu nový impuls. Náhradní gólman Vlastimil Štrunc totiž sérií vynikajících zákroků nedovolil soupeři pro tuto chvíli nadále navyšovat skóre. navíc se soupeř uspokojil a Zbirohu se podařilo snížit až na 5:6!

Stav před třetím dějstvím nasvědčoval tomu, že dojde k urputné bitvě. Poslední třetina se také nesla v duchu velice tvrdé hry, kdy doslova duněly mantinely. I přes absolutní nasazení se hostům vyrovnat nepodařilo. naopak inkasovali ještě dvakrát a odjížděli z Plzně s prázdnou.

Góly TJ Město Zbiroh: Světlík, Tyc (Štěpnička), Hošek M. (Sobotka), Pichlík (Hošek P., Jandera), Lettl (Šmerda).
Tresty TJ: pětkrát na dvě minuty.

TJ Města Zbiroh–Klaus Timber Čečovice 2:2. Po dvou předchozích porážkách TJ Město bylo zapotřebí zvednout hlavu a zkusit opět bodovat.
Vstup obou týmů do zápasu byl velice opatrný. Postupně však začali hokejisté Zbiroha dominovat v téměř všech herních situacích, což se projevilo dvěma vstřelenými góly ve 2. třetině.

Soupeř však nesložil zbraně a v závěrečném dějství přidal na tempu. K vidění byl kontaktní a dynamický hokej „nahoru dolu“. Trio rozhodčích už od počátku zápasu hodně vylučovalo, což v poslední části platilo dvojnásob.

V posledních minutách zápasu značně unavený soupeř přešel na taktiku „na brejky“, která se ukázala jako nesmírně účinná. Nejprve se mu podařilo snížit a v poslední minutě hektického zápasu vyrovnat na konečných 2:2, tudíž si oba týmy z tohoto utkání odnášejí spravedlivě po bodu.
Branky TJ Město Zbiroh: Lettl (Pichlík), Frühauf (Pichlík).

Tresty TJ Město Zbiroh: šestkrát po dvou minutách minutách, jednou osobní trest 10 minut.
Stříbro 06–TJ Město Zbiroh 4:3 – víkendový zápas v Plzni se musel příznivcům líbit. Horší to bylo s výsledkem, neboť celek z Tachovska byl štastnější.