“Žádného soupeře nechceme podcenit, doma jsme fanoušky v posledních zápasech namlsali brankami a v neděli proti Mělníku je nebudeme chtít zklamat,“ hlásil před utkáním gólman Rokycan Petr Šulan. Vyvolávání jeho jména diváky po skončení zápasu hovoří jasně. Hokejisté fanoušky nezklamali.

HC DAG Rokycany – Junior Mělník 7:3 (3:3, 1:0, 3:0)
Od úvodního vhazování byl k vidění velmi rychlý hokej. Oba celky se na kluzišti doslova předháněly v aktivitě. V šesté minutě otevřel skóre po Pavlisově asistenci Šindelář. Domácí borci se neustále tlačili do útočení, jenže soupeř dokázal v osmé minutě vyrovnat a začínalo se od znova.

HC DAG byl aktivnější, rychleji bruslil i kombinoval a na konci desáté minuty poslal Rokycany do vedení Štefl. Stejný hráč zvýšil na rozdíl dvou branek ve čtrnácté minutě a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže domácí borci zvonili a soupeř toho dokázal dokonale využít, takže do kabin se šlo za stavu 3:3.

V prostřední třetině měli domácí hokejisté navrch. Ve 27. minutě se Rokycany ujaly vedení zásluhou Kreuzmanna. I nadále byli naši borci aktivnější a mohli zvýšit vedení, jenže se jim nepodařilo proměnit řadu vyložených šancí, zejména pak samostatné nájezdy.

V závěrečné dvacetiminutovce si ale vše vynahradili. Ve 42. minutě zvýšil na 5:3 Špaček, o dvě minuty později přidal šestou trefu do mělnické sítě Pavlis a ve 48. minutě pečetil na konečných 7:3 Tureček. Jediným nepříjemným momentem byl zákrok mělnického Buriánka, který hokejkou vyrazil zub Petru Špačkovi.

“Na konci první třetiny jsme polevili a Mělník srovnal, pak jsme se vrátili do zápasu a hráli svou hru,“ komentoval duelútočník Petr Šindelář.

Branky: 6' Šindelář (Pavlis), 10' Štefl (Pouska, Kovářík), 14' Štefl (Herzig, Pouska), 27' Kreuzmann, 42' Špaček (Pavlis), 44' Pavlis (Bárek), 48' Tureček (Pavlis, Kreuzmann) – 9' Kala (Kalivoda, Pešek), 19' Krejčí (Pešek), 20' Kala (Cafourek). Vyloučení: HC DAG 8 x 2, využití 3/12 – Mělník 11 x 2 + 5 + 20, využití 1/9.

Sestava HC DAG: Šulan (Novák) , Bárek – Fiala, Kovářík – Tureček, Křtěn – Ludvík, Špaček – Pavlis – Šindelář, Bednář – Švík – Kreuzmann, Pouska – Štefl – Herzig. Mělník: Houdek (Frolík), Krejčí, Kala, Kalivoda, Kala M., David, Příhoda, Bílek, Hořák, Rousek, Buriánek, Nosek, Pešek, Dobiáš, Vlk, Urban, Cafourek.