VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.10.2012

Radničtí ochotníci zvou na přehlídku k Růži

Radnice - Zahájení nevšední akce, určené za dárek všem k výročí vzniku republiky, směřují na sobotu radničtí ochotníci. Jedná se o divadelní přehlídku, jejíž letošní ročník bude navíc jubilejní. Je totiž už čtyřicátý!

24.10.2012

Muzeum: v neděli zdarma

Rokycansko - Nedělní svátek je zároveň Dnem krajů. Připojili se také Rokycanští. 

11.10.2012

O baroku soutěží školy s MAS Světovina

Rokycansko - O vyhlášení fotograficko-historické soutěže Perly baroka informovala Deník MAS Světovina.

8.10.2012

Hůrky hostily nejmenší hasiče

Hůrky – Hlídky nejmladších hasičů ze Zbiroha a Volduch triumfovaly při sobotní soutěži Plamen 2013. O benjamínky se v Hůrkách postarali představitelé okresního sdružení i obce.

8.10.2012

Kornatice nabídly famózní útok

Kamenný Újezd - Hasiči v Kamenném Újezdě uspořádali v sobotu 9. ročník Memoriálu Josefa Blechy

8.10.2012

Veteráni jeli z Rokycan na Vlčtejn

Rokycany – Muzeum na demarkační čáře při vjezdu do Rokycan se stalo v sobotu ráno depem pro udržovaná historická vozidla i motocykly. Stroje, nad nimiž srdce motoristických fajnšmekrů plesala, absolvovaly orientační závod, končící ve Vlčtejně na jih od Plzně.

4.10.2012

Euroweek spojil dvacítku zemí unie

Rokycany - Po skupinách včera během dne odjížděli účastníci studentského Euroweeku. Setkání, které letos v rámci Evropské unie organizovalo Gymnázium a SOŠ Rokycany.

3.10.2012

Zbirožští skauti připravili výstavu v muzeu

Rokycany - Vestibul městského muzea patří skautům. Členové střediska Čertovka zde instalovali výstavu mapující historii i současnost zbirožského skautingu.

2.10.2012

Pohár se stěhoval do Plzně

Rokycany - Miloslav Dvořák z TJ Košutka Plzeň triumfoval při patnáctém ročníku turnaje slabozrakých a nevidomých šachistů v centru Rokycan.

1.10.2012

Týden je zasvěcen knihovnám

Rokycansko - Vzdělávací zařízení na Rokycansku se nesoustřeďují jen na půjčování publikací. 

27.9.2012

Sportovci z Ejpovic slaví 85 let házené

Ejpovice - Sváteční 28. září zvolili členové TJ Sokol Ejpovice pro oslavu 85 let národní házené v obci. Zítřejší program je nabitý!

26.9.2012

Václavské trhy přilákaly davy návštěvníků

Zbiroh - O uplynulém víkendu se ve Zbiroze uskutečnily václavské farmářské a řemes-lnické trhy. I přesto, že počasí nebylo příliš příznivé, návštěvníky to neodradilo. Lidé si mohli vybrat z nejrůznějšího sortimentu.

24.9.2012

Takové bylo Setkání pod rokycanskou věží

Rokycany - S důrazem na prezentaci místních souborů sestavili organizátoři letošních slavností dvoudenní scénář. 

19.9.2012

Rokycanští ocení osobnosti

Rokycany - Setkání pod věží zahájí představitelé města, sponzoři a hosté na nádvoří radnice. 

18.9.2012

Kasárny pokřtí ve Strašicích Makaj

Strašice - Příznivci dění souvisejícího s armádou, včetně milovníků historie, se dočkali. Očekávaná kniha, jež postihuje minulost strašické po- sádky, je na trhu. Dnes odpoledne se v sále společenského domu slavnostně křtí. S autorem díla Tomášem Makajem jsme si krátce povídali.

17.9.2012

Dobrodružství na míru vyšlo Hrádeckým skvěle

Hrádek - Občanské sdružení Pionýr Hrádek patří mezi největší skupinu v Plzeňském kraji. Má v patnácti oddílech přes dvě stě registrovaných členů. Pionýrští vedoucí připravili pro děti, rodiče i další zájemce v závěru týdne odpoledne plné aktivit v lese za městem.

14.9.2012

Osobnosti 2012 jsou odtajněny

Rokycany – Při příležitosti konání oslav Setkání pod rokycanskou věží bude na slavnostním večeru, pořádaném pro sponzory ve čtvrtek 20. září, předáno ocenění pro významnou osobnost města za rok 2012.

13.9.2012

Hrádecká skupina bude bavit zájemce

Hrádek - Zájmová činnost se po prázdninách zase rozeběhla. V případě Hrádeckých nestačily vyblednout ani vzpo- mínky na letní tábor u Spáleného mlýna a práce pionýrů už nabrala nové obrátky.

13.9.2012

Ondráš pogratuloval Rokycanským a nadchl

Rokycany-  Ondráš se v úterý stal prvním gratulantem k padesátinám rokycanského dělostřecko raketového útva- ru. Umělecký soubor, patřící ke klenotům naší armády, přijel na pozvání klubu vojenských důchodců. Několika akcemi v tomto týdnu totiž spoluobčanům připomínají slavnou rokycanskou posádku. Přestože je stále v živé paměti, její éra je však už minulostí.

24.8.2012

Přívětičtí zvou na oslavu 660. výročí

Přívětice - Šest set šedesát let už jsou oficiálně známé Přívětice. „Podle první písemné zmínky byly dokonce dvojí Horní a Dolní," pochlubila se starostka Marcela Judlová a přidala pro všechny čtenáře pozvání na zítřejší oslavu.

21.8.2012

Probuzení bylo 21. 8. děsivé

Rokycansko - Dlouhých 44 let dnes uplynulo od napadení Československa armádami Varšavského paktu. Pamětníkům jde ještě nyní mráz po zádech!

14.8.2012

Aleš Sedláček má namířeno do senátu

Rokycany, Praha - Rokycanský rodák Aleš Sedláček bere dnes útokem Senát ČR. Nechce však kandidovat, a tím konkurovat dalšímu ´Rokyčá- kovi´ Luďku Sefzigovi. Naopak využil jeho pozvání k hostování v jednacím sále Valdštejnského paláce.

14.8.2012

Strašice provětraly autobusy

Strašice Vrátit se v čase třeba do roku 1952 a nasednout do historického vozu 7 TR, který zahajoval trolejbusovou dopravu v Mariánských Lázních, mohli uplynulý víkend návštěvníci strašického muzea dopravy. Během posvícení v obci tam zavítalo na tři sta příznivců, jež obdivovali třicítku unikátních exponátů.

9.8.2012

Růže u Miloslava Chrásky kvetou po celý rok

Hrádek - Na počátku bylo dohadování v jednom moravském sklípku a výsledkem je dvaapůltisícová sbírka.

31.7.2012

Sedláček vystavuje v Zeleném domě

Rokycany - Do rodného města se opět na léto vrátil malíř světoběžník Aleš Sedláček. Od zítřka vystavuje v takzvaném Zeleném domě (číslo 80) na Masarykově náměstí.

25.7.2012

U křišťálové lesní studánky vzpomněli na Sládka

Zbiroh - Lesní studánka, jejíž krásu Josef Václav Sládek tak půvabně zvěčnil ve své básnické sbírce Zvony a zvonky, se stala dostaveníčkem šedesátky zájemců z mnoha míst. Na malou slavnost je totiž k ní pozvalo Sdružení přátel Muzea J. V. Sládka.

24.7.2012

Prázdniny jsou časem, kdy mohu naplno tvořit, říká Jana Audesová

Hrádek – Jmenuje se Jana Audesová, pochází z Hrádku, v Rokycanech učí na gymnáziu a od mala ji provází zájem o kresbu a malbu. Vede výtvarné a keramické kroužky a hlavně – tvoří!

20.7.2012

Pohodovka hraje ráno

Kornatice - Dnes v obci uspořádají už 28. ročník Slavností léta. Letní slavnosti pořádané v Kornaticích už 28. rokem, jsou místem setkání známých i přátel a místem navázání nových kontaktů. Nabízí odpočinek a společně s ním i zábavu.

19.7.2012

Rokycanské slavnosti piva se týkají čtyř kapel

Rokycany - V sobotu by na rokycanském náměstí mělo téct pivo a znít hudba. Událost Deníku potvrdilo i informační centrum. Slavnosti oblíbeného moku startují na Masarykově náměstí a doprovodný slogan vyzývá: Hola! Pivo volá…

12.7.2012

Rekordní tisícovka diaokének v Rokycanském deníku padne v pátek

Rokycany - Guinessovu knihu rekordů doplní možná zápis, k němuž přispěl i náš Deník. Vše se točí kolem okénka pro diabetiky a především aktivity jeho autora Františka Poncara. Zítřejší díl dlouhého seriálu bude totiž už TISÍCÍ. To je nevídaná rarita. Krajská organizace Českého svazu diabetiků ČR je si toho dobře vědomá, proto má o učinění zápisu enormní zájem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení