VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrami, soutěžemi a kvízy slavily včera děti Den Země

Rokycany – Poznávat nové, prověřit své znalosti, pobavit se a přitom vlastně tímto svérázným způsobem popřát matičce Zemi k jejímu svátku si včera zkusilo více než pět set školáků a dětí z mateřinek.

15.4.2011
SDÍLEJ:

Hmatová zkouška patřila k disciplínám nachystaným v DDM pro účastníky oslavy Dne Země. Vyzkoušely si ji i Eliška Lavičková a Aneta Ivaničová, přihlížejí Martin Kadlec a Matěj Sűsser. Foto: Deník/ B. Šopejstalová

Navzdory tomu, že počasí radovánkám příliš nepřálo, přijali pozvání rokycanského Domu dětí a mládeže. Oddělení estetiky a oddíl Brontosaurus pro ně společně připravily třicítku zajímavých disciplín. Kromě toho jejich členové poté na stanovištích návštěvníky vítali.

Anetu Dudovou ze Základní školy Čechova ulice a trio Matěj Chmelíř, Adam Rollinger a Vojta Šimůnek z devítiletky TGM jsme zastihli při obdivování kamenů. Všichni jmenovaní se pak z valounů pokoušeli vystavět co nejvyšší věž. „Rekord byl zatím dvacet centimetrů,“ sdělil Jáchym Straka, který stavby měřil. Naproti tomu Eliška Lavičková a Aneta Ivaničová se po překonání úskalí lanové dráhy vypravily k hmatové zkoušce. Cílem bylo jistit, co navěšené sáčky na šňůře obsahují. „Tady budou kamínky,“ mínila Aneta, „a tady jehličí,“ tipovala Eliška poté, co rychle vytáhla ruku a třásla s ní. „Nabalilo se mi to na prsty a trochu i píchalo,“ objasňovala pocity. Obě kamarádky ale hrdinně pokračovaly v poznávání, dokud Eliška nevypískla úlekem. „To je ptačí křídlo,“ prozradili nám potutelně se usmívající Martin Kadlec a Matěj Süsser, kteří za Brontosaury nad průběhem akce bděli.

Mezitím už se kamarádi děvčat podobně jako žížaly či probouzející se hadi snažili zvládat cestu dlouhými tunely pytlových prolézaček. Rozdělit vyobrazená zvířata podle stanovených znaků se zase za dohledu Dominiky Urbanové, Honzy Tománka a Veroniky Moulisové pokoušeli Rosťa Klimeš a Fanda Čejka ze ZŠ ulice Míru. Opodál Andreu Čadovou asi nejvíc ze všeho bavil pomyslný odchyt zvířátek. „Je to super,“ konstatovala, zatímco byla nucená osvědčit hbitost a zručnost.

„Těší nás, že navzdory občasnému mrholení a docela chladnému dni přišlo hodně dětí,“ konstatovala za organizátory Tereza Černá, „Na stanovištích si moc tepla neužijeme, ale střídáme se,“ dodaly její svěřenkyně Adéla Kovaříková a Doubravka Hronová.

„Snažili jsme se, aby si tu každý našel, co ho zaujme. Proto je tu tolik stanovišť,“ doplnil za organizátory Dan Šatra. „Zájem návštěvníků nás těší tím víc, že jsme za Brontosaury přípravě akce dali přednost před chystáním na týdenní pouť Moravou,“ uvedl.

Autor: Božena Šopejstalová

15.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení