Co se týče technické stránky, hlavně pokud jde o ozvučení prostoru, řada lidí z hudební branže se na místě vyslovila, že bylo na špičkové profesionální úrovni. Aplaus si vysloužily i pozvané kapely. „Prostředí pěkné, skvělé organizační schopnosti, nazvučení rychlé a perfektní, posluchači vstřícní a opravdu se bavící – to nemělo chybu. Na tom jsme se shodli v kapele i s kluky z těch dalších,“ řekl nám Milan Štorkán ze Spiders. Přes superlativy na dobrý start byli ale organizátoři přece jen trochu rozčarovaní, a to nad zhruba dvoustovkovou návštěvností.

„Muzikanti hráli super, vznikla báječní atmosféra. Škoda, že se nesešlo víc lidí. Možná to bylo tím pátkem, v sobotu jsou lidi už odpočatější a mají chuť si vyrazit,“ mínil Tomáš Blovský. „Mě napadlo, že ten poslední prázdninový víkend, když se po volnějším čase život musí vrátit do normálu, nebyl nejšťastnější volbou. Ale je to otázka. Roli při sebelepším termínu může sehrát zase třeba počasí – těžko vybírat. V každém případě jsme se s kamarády ve Lhotce výborně bavili. Doufám, že připraví další ročník,“ uvedl Pavel Doskočil.

„Potěšilo mě, když mi lidi z hudební branže i kritici gratulovali k výsledku akce. Nejeden i řekl, že stačilo zavřít oči a byl v době, kterou ti muzikanti představovali! Výběr revivalových kapel se tedy povedl, hlavně jejich prezentace skvělé hudby byla špičková,“ konstatoval potěšeně hlavní aktér dění Václav Vozák mladší. „Jen ještě víc těch posluchačů, protože bez nich by to nadále financovat nešlo!“ přál si.

Mezi sponzory akce patřilo i Sdružení Vačkářův Zbiroh. Přes zaměření na jinou hudbu (dechovka), nebo – podle Jiřího Prčka – vlastně právě proto. Záměr sdružení motivovala snaha dostat do regionu i hudbu pro další zájemce. „Finanční podpory nelitujeme, festík se nám líbil. Hudba, prostředí i obětavost pořadatelů. Jen těch návštěvníků by to chtělo víc,“ hodnotil starosta Zbiroha Jiří Pražský. „Další spolupráce není tedy vyloučená,“ dodal.

„Založit festival je těžké. Záleží především na chuti a síle organizátorů, jestli vytrvají,“ konstatoval Jan Vimr, který postupně vybudoval tradici Rokycanského bigbandového festivalu. „Roli sehrává spousta okolností, po stránce finanční jsou to hlavně sponzoři. A pokud jde o zájem posluchačů, těžko se odhaduje. Podle mých zkušeností je každopádně potřeba dobře prozkoumat, po jakých kapelách – je poptávka,“ řekl Deníku.