VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v Čechově ulici se změnila v čertí

Rokycany – Devítiletku v Čechově ulici zaplnili včera, 3. prosince,samí čerti, andělé a svatí Mikulášové. Převahu ale měli přece jenom pekelníci. Vždyť celé školské zařízení se změnilo v čertí školu.

4.12.2010
SDÍLEJ:

Prvňáčci ze všech tří prvních tříd rokycanské ZŠ Čechova ulice se změnili v čertíky. Byli mezi nimi i Štěpán Dolejš, Pavla Mazancová, Jakub Mužík, Jan Moulis, Denisa Gaborová, Dan Blažek, Eva Šanderová, David Hubert a Šárka Špilarová. Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Nejvíce si toho užívali nejmladší, kteří zvláštní vyučování absolvovali už od středy. Starší pak jen včera. „Před Mikulášem se moc učit nedá, děti jsou myšlenkami jinde,“ konstatoval zástupce ředitele Tomáš Zeithaml. „Zvláštností výuky se to ale dost zachraňuje,“ dodala jeho kolegyně Jana Borková.
 Nejvíc dění prožívali prváčci. Ačkoli sami byli přistrojení jako čertíci, a výjimkou nebyly ani třídní učitelky, jakmile mezi ně zavítali velcí strašidelní čerti, ztichli a slibovali. „Určitě se polepším,“ přísahal Míša Vlček a slzičky měl na krajíčku. „Když oni byli takoví opravdoví…!“ vysvětloval potom. V slzavé a slibující údolí se změnila i Pavla Jedličková. „Já vím, že jsou to převlečení deváťáci, ale přece jen jsem raději byla hodná,“ dodala slečna.

Nejlepší byl stejně Mikuláš,“ mínil Tomáš Baumer. Ten totiž spolu s anděly malým naděloval sladkosti a plyšáčky. „Byli lepší než ti čerti. Těch jsem se trochu bála. Vypadali strašidelně, ale nestrašili nás,“ dodala Šárka Špilarová.

V rámci projektu Čertí škola se kluci a děvčátka ve středu vypravili i do divadla, stylově na představení S čerty je legrace. Potom se dvě hodiny učili ve vlastní čertí škole. Také ve čtvrtek a pátek prolínala zvláštní forma výuky všemi předměty, včetně tělocviku. „Aby děti měly důkaz řádného proškolení, učení zvládaly za pomoci zvláštních pracovních listů plných čertí tematiky a nakonec si z nich vytvoří svoji vlastní čertí knihu,“ informovala učitelka Eva Rothová. „I když je to pro ně forma hry, aniž si to uvědomují, učí se skoro intenzivněji než normálně,“ usmívala se další třídní prváčků Radka Valachová. „Třídy jsme na základě pohádek a představ dětí náležitě přizdobili jako peklo,“ dodala třetí z třídních Laďka Veselá. „Na konci vyučování v nich každý obdrží své čertí vysvědčení,“ uvedla.

Autor: Božena Šopejstalová

4.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Fotbalisté Mýta podlehli Tachovu

Ilustrační foto.

U Rokycan našli v lese oběšence

Vondráčková se chystá do Liblína

Liblín – Sobotní slavnosti městyse Liblín začínají v poledne. Na nádvoří koncertuje dechovka Pavla Saka, vystoupí malí hasiči z Němčovic i uživatelé DSS, zazní muzikálové melodie a od 18 hodin zpívají Andílci.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Část Soukenické bude od 17. do 23. srpna zavřená

Rokycany – Týdenní zkouška trpělivosti čeká od zítřka motoristy v centru okresního města. Od 17. do 23. srpna bude úplně uzavřena ulice Soukenická v úseku od Nerudova náměstí s křižovatkou Raisova až k mostu přes Klabavu. Důvodem frézování a pokládky živičného krytu.

Házenkářské naděje vyrazí na Šumavu

Rokycany – Házenkářské naděje HK Rokycany jsou v přípravě na sezonu hodně aktivní. Starší a mladší žáci odjíždějí ve druhé polovině srpna na soustředění do šumavského Rohanova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení