VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Voldušská kaňka ukázala, že se děti umí radovat

Volduchy – Letošní téma výtvarné soutěže Voldušská kaň ka, určené dětem z mateřských škol, znělo Radost. „Za činnost s dětmi a mládeží letos Volduchy v soutěži Vesnice roku získaly ocenění bílou stu–hu. Proto se i Voldušská kaňka radovala,“ sdělila za organizátory akce Věra Zagorová.

9.11.2010
SDÍLEJ:

Porota - ve složení Miroslava Kodlová, Vlasta Jiravová, Václava Aubrechtová a žáci Leona Schindlerová, Žofie Rozálie Kotlíková, Martin Vávra a Karel Štochl – měla těžké rozhodování. Foto: Archiv

Sešly se obrázky z jedenácti mateřinek. Dospělé arbitry práce natolik zaujaly, že zkusili vytvořit svou kaňku a shodli se, že to není vůbec snadné. Dětskýma očima hodnotila Leona Schindlerová, Žofie Rozálie Kotlíková, Martin Vávra a Karel Štochl. Z každé mateřinky porota vybrala jeden obrázek.

Ocenění jsou: Z 90. MŠ Plzeň, Západní ulice, Viktorie Hejlová. Pro maminku udělala z kaňky kytičku. Nikola Hakenová z MŠ Zbiroh se zase radovala, že se kaňka v noci nebojí. Obrázek Daniely Zítkové z rokycanské MŠ Pohádka je plný veselých kaňkoptáčků. Eliška Zíková z MŠ Rokycany, Čechova ulice, kaňku přeměnila v sebe a kamarádku Julinku při hře. Lukáš Klepsa z MŠ Holoubkov poslal do soutěže štěstí v podobě slona. Práce Christie Baudry z MŠ Volduchy svědčila o vztahu k broučkům. Pohádkových a písničkových berušek a dalších byl plný obrázek. Dílko Samuela Piguly z MŠ Strašice zase prozradilo, že se raduje z pěkného počasí. Sluníčko na jeho výkresu dokonce tancuje.

Porota dále udělila zvláštní cenu voldušské starostky Miroslavy Kodlové. Za nápaditost ji získala Monika Veselá z MŠ Strašice. Těšila se z toho, že se jí sluníčko dívá do oken.

Další porotkyně, výtvarnice Vlasta Jiravová ze ZUŠ Ro– kycany, přiřkla zvláštní cenu Karlu Štochlovi za tvorbu kaňky z keramické hlíny. „Letos se výtvarné práce obzvlášť vydařily,“ uvedla. Bylo velmi obtížné vybrat ty nejlepší. Pochvalu si zaslouží všechny MŠ, které se zúčastnily a dělaly opět něco ´navíc´, a také organizátoři,“ doplnila.

Z kolektivních prací nejvíce zaujala porotu práce dětí z MŠ Radnice. Vytvořily obec Volduchy a přidaly i bílou stužku. Zahanbit se nedali ani místní předškoláčci, nakreslili každý sám sebe okolo obrovské barevné kaňky. „Neméně zajímavá byla i společná tvorba dětí ze Zbiroha, rokycanské Školní ulice a Harmonie. Ocenění zaslouží také nejmenší děti ze školičky Krteček,“ doplnili výčet porotci. „Jsem mile překvapena množstvím pěkných a nápaditých prací. Porota by nejraději ocenila všechny, kteří výtvarně tvořili. Nakonec jsme upřednostnili čistotu výtvarného projevu a splnění podmínek zadání soutěže,“ sdělila Václava Aubrechtová, ředitelka ZŠ a MŠ Volduchy.

Starostka obce při vyhodnocení přinesla malým tvůrcům výtvarné potřeby i košík sladkostí a dodala: „Velice mě těší, že získání bílé stuhy v soutěži Vesnice roku bylo tématem pro letošní výtvarnou soutěž. Sešlo se hodně kvalitních a efektních prací,“ hodnotila Kodlová.

Autor: Božena Šopejstalová

9.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezdomovci Václavu Dražskému hrozí za znásilnění a další trestnou činnost až 10 let vězení.
4

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Ilustrační foto

V Mýtě úřadoval neznámý zloděj

Sedláčkova výstava v neděli končí

Rokycany - Letní výstava obrazů známého výtvarníka a rokycanského rodáka Aleše Sedláčka se pomalu chýlí k závěru.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Rokycany hostí v 10.15 Horní Břízu

Rokycansko – Druhým kolem pokračují nejvyšší krajské soutěže mužů v kopané.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení