„Motorista během jízdy usnul a vyjel mimo komunikaci. Dále se vydal po louce a asi po sto metrech se vrátil zpět na silnici. Tu přejel a pokračoval přes příkop na pole dalších skoro třicet metrů. Zde s vozidlem zastavil,“ popsala policejní mluvčí Jana Tomková. Hmotné škody dosáhly podle ní pětapadesáti tisíc korun a k vážnějšímu zranění šoféra nedošlo. Při vyšetřování nehody však policisté zjistili, že muž požil před jízdou alkoholické nápoje. „Provedená dechová zkouška ukázala hodnotu přesahující 1,5 promile,“ dodala Tomková. Mladík se proto bude nyní zpovídat ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Za prvních devět měsíců tohoto roku bourali řidiči 403krát, což je pětasedmdesátkrát méně než loni ve stejném období. Skoro neměnný stav však zůstává u viníků kolizí, kteří pili alkohol. „Těmto řidičům je třeba opět připomenou, že právě alkohol či jiná omamná nebo psychotropní látka hraje při tragických dopravních nehodách velkou roli. Dochází k nim nejčastěji ve dnech volna a v nočních či časných ranních hodinách. Nejohroženější skupinou jsou mladí lidé ve věku do 25 let a řidiči s krátkou dobou praxe,“ sdělila mluvčí.

Letos si kolize na Rokycansku vyžádaly čtyři lidské životy, sedmnáct těžce zraněných osob a třiaosmdesát lehce. „Myslím si, že v některých regionech, jak ukazují nejrůznější média, jsou řidiči méně ukáznění, bourají více a následky kolizí jsou tragičtější. Čísla dopravní bilance ale přes zimní období určitě ještě bohužel povyskočí,“ je přesvědčený rokycanský motorista.