I přes vydatný mráz se na start postavilo více než šedesát závodníků. Nejpočetněji byla obsazena kategorie mužů do 39 let, ve které nastoupilo devatenáct běžců. Samostatnou kategorií byl přeborník TJ Sokol Komárov.

Běžci se vydali na trať dlouhou 3,8 a 7,6 kilometrů. Počasí i trať bylo při letošním závodě opravdu zimní. Závodníci běželi za mrazivého, ale slunného počasí. Povrch tratě byl po předchozí oblevě a následujících mrazech zledovatělý se slabou vrstvou sněhu. Lesní úseky si běžci pochvalovali, celkově ale uznávali, že na zmrzlém povrchu byl závod hodně těžký. Traťové rekordy nebyly překonány ani v jedné kategorii.

Při 27. ročníku „Vánočního běhu“ se na start postavilo celkem 64 závodníků převážně středních a západních Čech, z toho bylo jedenáct žen. Barvy Komárova hájilo čtrnáct běžců. Poprvé v tomto běhu závodilo deset mužů a jedna žena. Na startu opět nechyběl Jaroslav Vavřička z Hořovic, který má jako jediný i nadále stoprocentní účast na všech ročnících. Nejstarším účastníkem závodu byl letos Josef Hlusička (roč. 1938) ze Sokolova. Naopak nejmladším závodníkem byl osmiletý Vojtěch Lukavský z Komárova. Nejvzdálenějším účastníkem byla Alice Piklová, která přijela z Větřní.

Absolutním vítězem tohoto ročníku se stal Jan Boček z Lokomotivy Beroun, který proběhl trať v čase 27:56 min. a zároveň vyhrál i kategorii mužů do 39 let. Na druhém místě doběhl Jiří Wallenfels ze Sokola Vinohrady. Na vítěze ztratil čtyři vteřiny. O dalších pět vteřin zpět doběhl Jiří Rosol z Lokomotivy Beroun. Mezi muži nad 40 let vyhrál suverénně Ervin Beshir z SK Zdice, který doběhl v čase 30:24 min. Na druhém místě doběhl Vít Kocián z Příbrami, který na vítěze kategorie ztratil více než dvě a půl minuty. Třetí skončil Jiří Ekl z Falconu Rokycany.

Kategorii mužů nad 50 let vyhrál Miloš Smrčka z BK Říčany, který ve výtečném čase 28:33 ve své kategorii jednoznačně dominoval. Druhý doběhl s velkou ztrátou Ján Korytár a třetí Miloslav Fryč (oba Falcon Rokycany.). Kategorii mužů nad šedesát let vyhrál Jan Svoboda z Příbrami. Nejstarší kategorii mužů vyhrál Josef Hlusička z Prahy, druhý doběhl Jaroslav Vavřička z Hořovic a třetí byl Kněžourek z MK Žebrák.

Mezi ženami do 35 let jasně dominovala Carmen Beshirová z SK Zdice, která vyhrála v čase 15:32 min. O téměř dvě a půl minuty později doběhla druhá Hana Rabasová z Rokycan a třetí skončila Andrea Frantová z Lokomotivy Beroun. Kategorii žen nad 36 let vyhrála suverénně Alice Piklová z Větřní. Na druhém místě skončila Pavlína Procházková z Lokomotivy Beroun a pro třetí místo si doběhla Jaroslava Popovová z Rokycan.