Ani ve druhém ´jarním´ kole II. ligy házenkáři HK Rokycany nebodovali.
HK Rokycany–Sezimovo Ústí 21:24 (10:15). Tentokrát se rokycanští házenkáři představili domácímu publiku už v sobotu od 10:30. Soupeřem jim bylo výborné Sezimovo Ústí, sídlící na druhé příčce dlouhodobé tabulky.

Začátek utkání zvládli domácí hráči ve velkém stylu. Prvním důvodem byl pozdní příjezd hostujících hráčů kvůli sněhu). Jihočeši se nestihli pořádně rozcvičit a druhou příčinou se stala obnovená premiéra domácího brankáře Petra Kličky, který po deseti letech obětavě zaskočil za zraněného syna. V šesté minutě byl stav 4:1 a hrálo se nahoru dolu. Poté přece jen hosté zvýšili agresivitu, která samozřejmě patří k druhému celku tabulky a zákonitě hru i skóre vyrovnali (7:7). Technické chyby na straně HK vzápětí přispěly k náporu Sezimova Ústí, které odskočilo na poločasových 10:15.

Ve druhém poločasu se domácí vzepřeli a chtěli silou vůle výsledek obrátit. Výbornou obranou, za kterou stál vynikající Petr Klička, se pomalu soupeři přibližovali (14:17, 18:20 a 20:22). Za tohoto stavu však rozhodčí nepochopitelně začali vylučovat domácí hráče za běžné fauly a na rozhodující obrat už nezbyly síly ani čas. Konečný výsledek 21:24 však naznačil, že pokud Rokycany budou hrát takovým stylem, v žádném případě se nemohou pohybovat ve spodní části tabulky.

Sestava a branky Rokycan: Klička st., Bílek – Holšan 8/2, Vokurka 7, Kozler 2, Fencl 1, Ivanič 1, Špinka 1, Zeleňanský, Otec, Moulis, Kop, Beneš, Říha.
Sedmičky 2/2 – 6/4, vyloučení 7:2 (ČK 1:0 - Vokurka).

Rozhodčí Vimr, Měšťánková.
Další výsledky 13. kola: Talent Plzeň B–Strakonice 34:30, Jiskra Třeboň B–HK Slavia VŠ Plzeň 23:21, Sokol Bolevec–SK Praha 4 17:39, Písek–Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 40:16.
Aktuální pořadí: 1. SK Praha 4 25, 2. Sezimovo Ústí 22…9. Chodov B 8, 10. Bolevec 6, 11. Rokycany 4 a 12. Ledeč nad Sázavou jeden bod.
V neděli: od 16:30 nastoupí naši hráči na palubovce Slávie VŠ Plzeň a budou se snažit napodobit svůj výkon z tohoto víkendu.