VŠ Plzeň–HK Rokycany 27:26 (16:13).
Po reprezentační přestávce cestovali naši házenkáři na horkou plzeňskou půdu, kde na ně čekal sousední tým tabulky – Slavia VŠ. V případě vítězství Rokycan by to znamenalo shodný bodový zisk obou týmů. Kdo čekal, že domácí celek, který minulý rok nastupoval v první lize, zahájí derby ve velkém stylu, hluboce se mýlil. Od začátku bylo totiž utkání velice vyrovnané a oba celky se střídaly ve vedení (2:1, 2:3, 5:4, 6:6).

Kuriozitou je, že prvních šest branek obstaral domácí střelec Bejvl, na kterého se paradoxně hosté připravovali a věděli o jeho házenkářských kvalitách. Ve 21. minutě se přece jenom podařilo domácím vysokoškolákům odskočit na rozdíl tří branek (10:7) a tento odstup udržet až do konce prvního poločasu (16:13).

Ve druhém dějství se podařilo Rokycanům srovnat stav na 18:18 a čekalo se na drama s rozuzlením. Domácí byli vždy o malý kousek vpředu a hosté neustále dotahovali (20:18, 20:20, 22:20, 23:21, 24:24). Utkání opravdu gradovalo až v poslední minutě, kdy Rokycanští nejprve vyrovnali na 26:26 a poté domácí osm sekund před koncem (!) šťastně vstřelili vítěznou branku. Velice slušnému utkání by lépe slušela remíza, ale ve finále se počítají jen góly. Za domácí opět přesvědčil Bejvl, který nasázel deset branek a u hostů Beneš, autor dvanácti branek.

Sestava a branky HK: Kysela, Klička – Beneš 12/8, Cígler 5, Tureček 4, Vokurka 2, Valeš 1, Kahovec 1, Kára 1, Zeleňanský, Kop, Otec, Holšan, Schejbal.
Sedmičky 5/2 : 8/8, vyloučení 2:0, diváků 42 a rozhodčí Krafkové.

V neděli 15. listopadu se přijďte podívat na další šlágr, kdy domácí Rokycany hostí od sedmnácti hodin Lokomotivu Plzeň B. Půjde o důležité body před zimní přestávkou. Zveme všechny příznivce házené.